Šodien Jaroslavļā notika atvadu ceremonija, kurā godināja bojāgājušo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Jaroslavļas "Lokomotiv" komandu. Piemiņas un atvadu pasākums, kurā piedalījās augstas amatpersonas, hokejisti un līdzjutēji, kopumā pulcēja apmēram 100 tūkstošus cilvēku.

Papildināta saskaņā ar jaunāko informāciju

Hokejistus godina 100 000 cilvēku

Krievijas Iekšlietu ministrijas Jaroslavļas apgabala pārvalde informēja, ka bojāgājušo piemiņu godināt bija ieradušies apmēram 100 tūkstoši cilvēku. Pēc pulksten 13.30 pēc Latvijas laika "Lokomotiv" mājas halle "Arena-2000", kur notika atvadu pasākums, citiem apmeklētājiem tika slēgta un tajā palikuši vien aviokatastrofas upuru tuvinieki.

Vispirms atvadījās tuvinieki

FOTO: REUTERS/SCANPIX

Atvadas "Arena-2000" sākās plkst. 7.30 pēc Latvijas laika, kad no bojāgājušajiem atvadījās spēlētāju un kluba darbinieku radinieki un tuvākie cilvēki.

Pēc tam "Arenu-2000" piepildīja tūkstošiem sērojošu līdzjutēju. Jau pirmajā stundā ieradās vairāk nekā 7500 cilvēki, kas līdzi bija paņēmuši hokeja līdzjutēju atribūtiku ar "Lokomotiv" simboliku, ziedus. Pie ieejas arēnā tiek izsniegtas sēru lentas.

FOTO: AFP/LETA

Uz ledus arēnā bija izvietotas aviokatastrofā bojāgājušo hokejistu fotogrāfijas. Militārpersonas arēnā ienesa aizvērtus zārkus ar bojāgājušo mirstīgajām atliekām. Pie laukuma bortiem stāvēja sēru vainagi, kurus pēc pasākuma noslēguma sāka iznest no halles.

Par kārtību arēnas apkārtnē gādāja 1100 policistu, kā arī mediķi. Tuvējās ielās bija apturēta satiksme.

Savukārt Jaroslavļas Aizmigšanas katedrālē sestdien notika bojāgājušo apstāvēšana. Dievnamā atradās 24 bojāgājušo mirstīgās atliekas.

Hokejistus godina arī Krievijas amatpersonas

FOTO: AFP/LETA

Traģēdijas upuriem, tostarp Latvijas valstsvienības kapteinim Kārlim Skrastiņam, pēdējo godu "Arena-2000" izrādīja Krievijas valsts amatpersonas, tostarp premjerministrs Vladimirs Putins, kas pie katra bojāgājušā hokejista un kluba darbinieka zārka nolika divas sarkanas neļķes, Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vadība, Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans, kā arī Rīgas "Dinamo" pārstāvji. Uz Jaroslavļu devās Rīgas "Dinamo" hokejists Aleksandrs Ņiživijs, kluba ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs un valdes loceklis Zigmārs Priede. Piemiņas pasākumā ieradās visu KHL klubu pārstāvji.

FOTO: AFP/LETA

Atvadīšanās sākās agri no rīta

Atvadīšanās no hokejistiem sākās plkst. 7.30 pēc Latvijas laika un notiek "Lokomotiv" mājas hallē "Arena-2000"

FOTO: AFP/LETA

Jaroslavļā izsludinātas sēras

Jau vēstīts, ka Jaroslavļā, sākot ar piektdienu, izsludinātas trīs dienas ilgas sēras. Saskaņā ar apgabala vadības rīkojumu, sēras ilgs no piektdienas līdz svētdienai.

Apgabala vadība un aviokompānija "Jak Servis" arī apsolījušas bojāgājušo tuviniekiem izmaksāt kompensācijas - Jaroslavļas pilsēta bojāgājušo ģimenēm apsolījusi 150 000 rubļu (vairāk nekā 2500 latu), Jaroslavļas apgabala vadība sola 300 000 rubļu (vairāk nekā 5100 latu), savukārt aviokompānija "Jak Servis" katrai ģimenei piešķirs divus miljonus rubļu (34 tūkstoši latu).

Šodien Jaroslavļā norisināsies arī vietējo hokejistu bēres.

Jau vēstīts, ka trešdien neilgi pēc pacelšanās avarēja "Jak-42" markas lidmašīna, kurā atradās visa "Lokomotiv" komanda, kurā spēlēja arī viens no visu laiku labākajiem latviešu aizsargiem Kārlis Skrastiņš.

Lidmašīnā atradās 45 pasažieri, 43 no tiem gāja bojā, tostarp arī Skrastiņš.

Jau ziņots, ka aviokatastrofā izdzīvoja Krievijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Gaļimovs un lidmašīnas borta inženieris Aleksandrs Sizovs, kuri pašlaik atrodas mediķu aprūpē.

KHL jaunās sezonas sākums atlikts līdz pirmdienai.

Jaroslavļas "Lokomotiv" komanda ir divkārtēja KHL Gagarina kausa fināliste. Tai starpsezonā pievienojās arī Skrastiņš, kurš pirms tam kopš 1998.gada spēlēja Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO