Frankfurtē Audi bez jaunā A8 un tā matricu LED priekšējiem lukturiem demonstrēs arī jauno A3 kabrioletu.

Jaunais A3 kabriolets ir būvēts uz Volkswagen grupas MQB tehnoloģiskās platformas (moduļu platforma automobiļiem ar priekšā šķērsām iebūvētu dzinēju) un salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes modeli, kam bāze bija A3 hečbeks, tas ir par gandrīz 20 centimetriem garāks. MQB platforma izmantota arī jaunā A3 sedana ražošanā.

Lai arī A3 tagad garumā sasniedz 4420 milimetrus un tā riteņu bāze palielināta par 20 milimetriem, MQB konstrukcijas īpatnību dēļ auto ir kļuvis par 50 kilogramiem vieglāks un bāzes versijā sver vien 1365 kg.

Tāpat kā iepriekš, arī jaunajam A3 Cabriolet ir auduma salokāmais jumts. To iespējams automātiski pacelt un nolaist, braucot pat ar 50 kilometriem stundā. Un viss jumta pacelšanas vai nolaišanas process no pogas nospiešanas brīža aizņems 18 sekundes.

Standarta versijā A3 Cabriolet ir apgādāts ar melnu auduma jumtu, taču par papildu samaksu var pasūtīt arī biezāku, ar skaņu izolējošām putām pildītu mīksto salona pārsegu, un tas ir pieejams melnā, pelēkā un brūnā krāsā.

Jumts bagāžniekā salokās trīs sekcijās, un salocītā veidā tas faktiski necik nenoēd no bagāžnieka ietilpības, kas ir 287 litri. Tas, starp citu, ir par 60 vairāk nekā iepriekš.

Iesākumā A3 Cabriolet būs trīs dzinēju opcijas - 1,4 un 1,8 litru turbomotori ar 140 un 180 ZS, kā arī 2 litru dīzelis ar 150 ZS. Nedaudz vēlāk A3 kabrioleta dzinēju palete tiks papildināta un tajā cita starpā tiks iekļauts 1,6 litru 110 zirgspēku dīzeļdzinējs, kā arī S3 Cabriolet paredzētais 2 litru TFSI ar 300 zirgspēkiem. Šis auto, būdams apgādāts ar quattro pilnpiedziņu, 100 km/h provizoriski spēs sasniegt 5,4 sekundēs un vidēji tērēs 7,1 litru benzīna uz 100 kilometriem nobraukuma.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO