Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) pa informatīvo tālruni līdz šim saņēmusi vairāk nekā pusotru tūkstoti zvanu, lielākoties par vēlēšanu iecirkņu atrašanās vietu un darba laikiem.

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars ceturtdien žurnālistiem pavēstīja, ka kopumā līdz šim saņemti 1656 zvani.

"Galvenās tēmas ir par vēlēšanu iecirkņu darba laikiem un adresēm, kur atrast šādu informāciju, kā rīkoties, ja veselības stāvokļa dēļ nevar aiziet uz iecirkni, kā strādās iecirkņi vēlēšanu dienā un vai varēs nobalsot arī ārvalstīs," klāstīja Cimdars.

Balsošanu atrašanās vietā vēlētāji var pieteikt līdz sestdienas plkst. 12.

"No viņiem tiek sagaidīti iesniegumi un tiks organizēta balsošana viņu atrašanās vietā. Iesniegumi tiks apmierināti ar nosacījumu, ja balsošanas procedūru varēs paveikt līdz iecirkņu slēgšanas laikam – līdz pulksten 22," teica Cimdars.

Šogad 124 vēlēšanu iecirkņi visā Latvijā strādās pagarinātu darba laiku līdz desmitiem vakarā. Rīgā tādi būs četri iecirkņi, Liepājā un Daugavpilī pa diviem, bet pārējās pašvaldībās pa vienam. Tomēr Cimdars aicināja vēlētājus neatlikt balsošanu uz pēdējo brīdi un iecirkni apmeklēt dienas gaišajās stundās.

"Vēlētos aicināt visus nobalsot dienas gaišākajā daļā un neatlikt līdz beigām, lai neizveidotos neprognozējami garas rindas laikā no astoņiem līdz desmitiem, jo tā ir iespēja nobalsot tiem, kuri strādā, vai tiem, kuri atgriežas mājās pēc ceļojuma," sacīja Cimdars.

Viņš norādīja, ka likumi paredz, ka darba devējiem ir jādod iespēja nobalsot darbiniekiem. Tāpat ir jārod iespēja nobalsot karavīriem.

Lai nobalsotu, būs jāuzrāda pase, kurā tiks iespiesta atzīme. Vēlētāji nevarēs nobalsot ar tiesībām vai diplomātisko pasi, norādīja Cimdars. Balsot drīkst jebkurā iecirknī Latvijā.

Vēlēšanās balsstiesības ir Latvijas pilsoņiem, kas sasnieguši 18 gadu vecumu. Pēc Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra datiem 11.Saeimas vēlēšanu izsludināšanas dienā Latvijā bija reģistrēti 1 542 700 vēlētāju.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO