Nacionālā apvienība (NA) par jauna kultūras ministra virzīšanu lems tikai tad, kad gūs apliecinājumu, ka nākamā gada budžetā tiks izpildīti partijas piedāvājumi dzimstības atbalstam, kā arī pārtraukta uzturēšanās atļauju tirdzniecība; jaunā kultūras ministra kandidatūra tiks meklēta sadarbojoties ar Kultūras aliansi, intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» teica NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

«Mēs šobrīd esam ieturējuši pauzi, lai būtu skaidrība par nākamā gada budžetu. Pirms gada attiecībā uz 2013 gada budžetu tika parakstīts demogrāfisko pasākumu kopums. Tāpat tika panākta vienošanās par tālākiem demogrāfijas atbalsta risinājumiem. Šogad par to jācīnās no jauna,» viņš teica, norādot, ka apvienība jauno ministra amata kandidātu virzīs vien tad, kad būs zināms, ka nav tālāku šķēršļu apvienības noteikto prioritāšu iekļaušanai budžetā.

Vai tas būs vēl pirms budžets nonāk Saeimā, vai pašā budžeta apstiprināšanas laikā, to Dzintars neprognozēja. «Tas ir jāskatās,» viņš piebilda.

Vienlaikus NA pārstāvis norādīja, ka pirmdien notikušajā tikšanās reizē ar Kultūras alianses pārstāvjiem tika panākts, ka jaunā ministra amatam jāvirza jomas profesionālis. «Nav svarīgi, vai šis cilvēks nāk no partijas, vai kultūras aprindām. Būtiski, ka ir abpusējs akcepts, lai ir pārliecība, ka kandidāts ir pietiekoši labs un lai viņš varētu īstenot tos darbus, ko iesāka Žaneta Jaunzeme Grende,» teica Dzintars.

Savukārt runājot par Jaunzemes-Grendes turpmāko karjeru, Dzintars norādīja, ka vēlētos redzēt aktīvāku Jaunzemes Grendes lomu turpmākajā partijas darbībā. «Tie būtu cieņpilni pienākumui,» sacīja partijas līdzpriekšsēdētājs.

Pirmdienas rītā premjers Valdis Dombrovskis oficiāli atbrīvoja no amata kultūras ministri. No otrdienas kultūras ministra pienākumus no pildīs Jaunzemes - Grendes partijas biedrs Bordāns.

Pemjers piektdien uzdeva NA virzīt citu kultūras ministra amata kandidātu Jaunzemes - Grendes vietā, kuru atlaida pēc satricinājumiem nozarē ar jaunu operas valdes iecelšanu un ilggadējā operas direktora Andreja Žagara atlaišanu. Premjers Jaunzemi Grendi atlaida arī citu konfliktu dēļ ar nozari, kas ministrei bijuši iepriekš.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO