Krimuldas novada bāriņtiesa šo otrdien pieņēmusi lēmumu neatjaunot bērnu aprūpes tiesības mātei, kuru Lādezerā pie veikala brutāli piekāva kāds vīrietis viņas trīs bērnu acu priekšā. Arī vienam no bērnu tēviem atņemtas aprūpes tiesības, tikmēr bērni ievietoti Allažu bērnu un ģimenes atbalsta centrā, informēja LNT raidījums "Degpunktā".

Mobilais reportieris nofilmē kautiņu

Septembra vidū Latvijas mobilais reportieris Sandis bija nofilmējis incidentu Limbažu pusē, kur Lādezerā pie veikala kāds iereibis vīrietis nogāza gar zemi sievieti un viņu piekāva, sperot pa seju. Māte tika piekauta abu mazgadīgo bērnu un zīdaiņa priekšā. Bērni izmisumā kliedza, redzot bezsamaņā guļošo māti.

Notikušo nofilmēja mobilais reportieris Sandis no jauniešu kompānijas, kas bija notikuma aculiecinieki. Tajā pašā dienā policisti piekauto sievieti atrada alkohola reibumā automašīnā jau citā pagastā - ar zīdaini uz rokām. Savukārt abi 4 un 8 gadus vecie zēni mājās atradās vieni.

Vispirms zīdainis, tad arī vecākie bērni tika nogādāti Allažu bērnu un ģimenes atbalsta centrā, bet mātei un bērnu tēviem tika atņemtas vecāku aprūpes tiesības. Kā otrdien „Degpunktam” atzina Krimuldas novada bāriņtiesas priekšniece Olita Liekniņa, vecāki neizprata bērnu vajadzības, jo bērni tika pamesti bez uzraudzības un novārtā.

Bērniem meklēs audžuģimeni

„Mātes alkohola atkarība un nolaidība apdraudēja viņas divus mēnešus vecā dēla dzīvību, veselību un attīstību. Visiem bērniem ģimenē pastāvēja veselībai un attīstībai bīstami sadzīves apstākļi,” skaidroja Liekniņa. Lai arī pēc incidenta pagājušas divas nedēļas, atkārtotā bāriņtiesas sēdē vienbalsīgi nolemts neatjaunot bērnu aprūpes tiesības.

Bāriņtiesas sēdē izlemts, ka mātei un vienam no trīs bērnu tēviem aprūpes tiesības neatjaunos, savukārt par otra bērnu tēva tiesībām vēl lems Rīgas bāriņtiesa. Liekniņa atzina, ka šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā arī kautiņu pie Lādezera veikala.

„Joprojām ģimene nav novērsusi šos apstākļus, kādēļ šīs aprūpes tiesības bija atņemtas. Ģimenei vēl ir jāstrādā,” norādīja Liekniņa. Vēl vienu mēnesi bērni uzturēsies Allažos. Turklāt nolemts, ka bērni turpmāk atradīsies ārpusģimenes aprūpē un bāriņtiesa sāks audžuģimenes piemeklēšanu šiem bērniem.

Skatīt pievienoto video.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO