Rīgu jau nākamajā vasarā pieskandinās tūkstošiem izcilu dziedātāju - jūlijā gaidāmā pasaules koru olimpiāde solās vērienīguma ziņā neatpalikt no Dziesmusvētkiem. Jau šobrīd kori par iespējamo dalību izrādījuši daudz lielāku interesi nekā jebkad iepriekš.

Uz nākamā gada pasaules koru olimpiādi, kas jūlijā notiks Rīgā, pieteikušies jau 260 kori. Salīdzinājumam - pērn Sinsinati notikušajā pasaules koru olimpiādē kopumā piedalījās 362 pasaules kori, bet pirmajā posmā pieteicās vien 88 kori.

Tāpēc paredzams, ka Rīgā dalībnieku skaits būs vēl lielāks.

«Esam reģistrējuši 24 korus no Ķīnas, 25 no Krievijas. Un pirmo reizi 14 kori pieteikušies no Dienvidāfrikas. Tāpat šoreiz pasaules koru olimpiādes dalībnieku karti papildinās arī jaunas valstis – Jordānija, Kenija un Gibraltārs,» stāsta «Interkultur» pārstāve Jeļena Danhauera.

Taču nepārspēti rekordisti ir Latvijas kori – līdz šim pieteikušies jau 100 kolektīvi

«Ir bērnu kori, ir pieaugušo kori, ir kori, kas pārstāv dažādas konfesijas un skatās vairāk uz sakrālās mūzikas kategorijām. Mums ir šova koris, gospeļkoris. Redziet, Latvijas kordziedāšanas tradīcijas nav tikai tās, ko varam redzēt Dziesmusvētku lielajā estrādē,» uzsver diriģents, Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags.

Foto: AFP /LETA

Kopumā kori varēs sacensties 29 dažādās kategorijās

Patlaban populārākās ir garīgā mūzika akapella skanējumā un ar pavadījumu, bērnu kategorija, folkloras, jauniešu un kamerkoru grupa. Pirmo reizi ieviesta arī senioru kategorija. Patlaban turpinās darbs pie pasākuma mākslinieciskās daļas.

Latviju olimpiādē pārstāvēs gan labi zināmi kori, gan amatieransambļi, bet

par līderiem jau šobrīd uzskatāmas apvienības «Latvian Voices», «The King Singers» un «Xylem Trio».

Pieteikšanās pasaules koru olimpiādei turpināsies vēl līdz 1.decembrim. Paredzams, ka nākamgad Rīgu apciemos vismaz 20 tūkstoši dziedātāju no visas pasaules.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams