Eirozonas finanšu ministri tikšanās laikā Luksemburgā pirmdien atlika lēmumu par starptautiskā aizdevuma nākamā maksājuma piešķiršanu Grieķijai, vienlaikus kategoriski izslēdzot iespēju, ka Grieķija varētu piedzīvot maksātnespēju vai pamest eirozonu.

Kā skaidroja tā dēvētās Eirogrupas vadītājs Žans Klods Junkers, eirozonas finanšu ministri aicinājuši Grieķijas valdību nodrošināt lielāku budžeta līdzekļu ietaupījumu 2013. un 2014.gadā.

Galīgo lēmumu par nākamā aizdevuma maksājuma atbloķēšanu eirozona sola pieņemt šā mēneša laikā, jo atlikušie astoņi miljardi eiro (5,6 miljardu latu) Grieķijai nepieciešami līdz novembrim.

Jau ziņots, ka starptautiskie kreditori pavadīja nedēļas nogali Atēnās, cenšoties iegūt visprecīzāko ainu par Grieķijas finansiālo stāvokli un prognozēm pēc tam, kad iedzīvotāju protesti palēnināja pārrunu atsākšanos.

Taču Grieķijas valdība finanšu tirgus satraukusi vēl vairāk, kad svētdien paziņoja, ka budžeta deficīts šogad veidos 8,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), nevis 7,4%, kā tika prognozēts iepriekš.

Savukārt 2012.gadam budžeta deficīta apmērs tiek lēsts uz 6,8% no IKP, bet vēl jūnijā šis rādītājs tika prognozēts 6,5% apmērā.

Grieķijas valdība svētdienas vakarā apstiprināja 2012.gada budžeta likumprojektu un prezentēja plānu līdz šā gada beigām valsts sektorā strādājošo skaitu samazināt par 30 000.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams