Patlaban spocīgā krosovera Nissan Juke jaudīgākā versijan ir apgādāta ar 190 zirgspēku 1,6 litru turbo motoru un jāsaka, ka ar šo jaudu mazajam auto pietiek. Taču paši nisanieši acīmredzot ir citās domās, jo Nissan Eiropas tehnoloģijas centrā Lielbritānijā top Juke superkrosovers ar modeļa GT-R motoru.

Juke R - tā sauc automobili, kura būvniecība vēl turpinās un ko plānots pabeigt novembrī. Mazo auto gan nav plānots ražot masveidā, tas būs eksperimentāls prototips, ar kuru Nissan vēlēsies noskaidrot publikas viedokli par sportiskāku Juke.

Visticamāk, ka pat pēc ārkārtīgi pozitīvām atsauksmēm un šāda auto laišanas masveida ražošanā, tas būtiski atšķirsies no šobrīd gatavotā eksperimenta, jo tas drīzāk ir ekstrēms nevis sportisks Juke. Galu galā zem tā pārveidotās virsbūves slēpjas supermašīnas GT-R jaunākā tehnika.

Foto: Nissan

Ar 3,8 litru V6 twin turbo dzinēju, kurš attīsta 520 zirgspēkus, aizmugurē iebūvētu sešu pakāpju transmisiju un GT-R pilnpiedziņas sistēmu tiek panākts, ka Juke R ir divas reizes dinamiskāks par pašu jaudīgāko standarta Juke. 100 km/h tas spēj sasniegt 4 sekundēs un maksimālais ātrums ir apaļas 170 jūdzes jeb 274 km/h.

Foto: Nissan

Agregātu nomaiņai paralēli veikti arī citi pārbūves darbi. Juke R ir būtiski paplatinātas riteņu arkas, kurās jāietilpina GT-R 20 collu diski, salonā uzstādīts FIA standartiem atbilstošs cauruļu drošības rāmis, sporta sēdekļi ar piecu punktu drošības jostām, kā arī

Var atzīmēt, ka Nissan Eiropas tehnoloģijas centrā plānots uzbūvēt tikai divus koplietošanas ceļiem piemērotus Juke R - viens no tiem būs ar stūri kreisajā pusē, bet otrs ar stūri labajā pusē.

Tāpat var atzīmēt, ka līdzīgi kā kompaktais krosovers Qashqai, arī Juke izrādījies visnotaļ populārs modelis, jo tikai gadu pēc nonākšanas pārdošanā Eiropā pārdoti vairāk nekā 100 tūkstoši Juke.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams