Bijušais biedrības «Demokrātiskie patrioti» biedrs Jānis Mārtiņš Skuja ir iniciējis sākt parakstu vākšanu par tieslietu ministra Jāņa Bordāna atstāšanu ministra amatā, liecina informācija «www.peticijas.com».

Petīcijā ir pausts aicinājums iestāties par tiesisku Latvijas valsti un nepakļauties atsevišķu grupējumu vēlmei veicināt personīgo labklājību uz valsts un tautas rēķina. «Tieslietu ministrs Jānis Bordāns viena gada un četru mēnešu laikā ir pirmais tieslietu ministrs, kurš nopietni sācis tiesiskai valstij sen nepieciešamās reformas tiesu sistēmā, reiderisma apkarošanā, maksātnespējas administratoru patvaļas «savaldīšanā», cietumu sistēmas darbības un finanšu caurskatāmības nodrošināšanā», norādīts petīcijā.

Autors norāda, ka tas apliecinot Bordāna profesionālās spējas un gribu, neraugoties ne uz kādiem «politiskiem vējiem», būt uzticīgam tiesiskumam un tiesiskas Latvijas idejai. «Mēs esam demokrātiska un eiropeiska valsts. Mums ir saistošas vērtības, kuras savulaik formulējis Kārlis Ulmanis - viens likums un viena taisnība visiem,» raksta autori.

Līdz ar to tiek aicināts atstāt amatā Bordānu un ļaut viņam turpināt darbu, jo nav pārliecības, ka cita ministra vadībā Bordāna iesāktie nozīmīgie darbi Latvijas valsts tiesiskuma izaugsmē un stiprināšanā tiks nopietni virzīti tādā konsekvencē un termiņos. Petīcijā arī apkopots ieskats medijos sastopamo rakstu virsrakstos par Bordāna darbību, kuri apliecina viņa lojalitāti Latvijas valstij un tiesiskumam.

Patlaban petīciju ir parakstījuši 62 cilvēki.

Kā ziņots, nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK vakar, 5.novembrī, vienojās tieslietu ministra amatam izvirzīt pašreizējo VL-TB/LNNK Rīgas domes frakcijas priekšsēdētāju Baibu Broku. Šāds lēmums pieņemts VL-TB/LNNK frakcijas un valdes sēdē.

Savukārt Bordāns aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka acīmredzot partijas politiskās attīstības ziņā viņam un partijai nav saskanējuši viedokļi. Jautāts, vai pirms piektdienas lēmuma kāds no nacionālās apvienības ar viņu ir runājis par iespējamo izslēgšanu no partijas, Bordāns minēja, ka ir bijušas sarunas par to, kā tālāk attīstīties nacionālajai apvienībai, bet «šāds jautājums konkrēti nekad nav bijis uzstādīts».

«Es nekad neesmu piedalījies kādās sarunās par partijas organizēšanu, līdz ar to man tiek pārmests pilnīgi nepamatoti,» norādīja ministrs, uzsverot, ka apgalvojumi par konkurējošas partijas veidošanu ir pilnīgi nepamatoti un viņš tos kategoriski noraida. «Mana nostāja visās sarunās ir bijusi nacionālās apvienības nostiprināšanās,» sacīja Bordāns.

Jautāts, vai Bordāns tomēr iesniegs demisijas rakstu, viņš atbildēja noliedzoši, uzsverot, ka darīt to nozīmētu «iet vieglo ceļu». «Sabiedrībai tiek dots signāls, ka, tiklīdz kāds pievēršas partijas sponsoriem neērtiem jautājumiem, tad viņš «lido«», skaidroja Bordāns.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK piektdien vērsās pie premjera, informējot par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt Bordānu. Nacionālās apvienības partija «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) 1.novembra valdes sēdē pieņēmusi lēmumu izslēgt Bordānu no partijas.

LETA jau ziņoja, ka nacionālā apvienība tieslietu ministra amatam varētu virzīt Broku. Pati Broka gan aģentūrai LETA šo informāciju noliedza, norādot, ka «nekāda runa par amatiem nav notikusi».

Diskusijas un premjera gala lēmums saistībā ar nacionālās apvienības VL-TB/LNNK lēmumu no tieslietu ministra amata atsaukt Bordānu varētu būt gaidāms nākamnedēļ.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO