Premjers Valdis Dombrovskis («Vienotība»), kurš trešdien paziņoja par savas valdības demisiju Zolitūdes traģēdijas dēļ, intervijā LNT trešdienas vakarā sacīja, ka «Vienotībai» noteikti būs savs premjera amata kandidāts.

Jautāts, vai «Vienotība» ir tiesīga pretendēt uz premjera amatu, viņš atbildēja: «»Vienotībai« noteikti būs savs premjera amata kandidāts, bet lēmums par premjera kandidāta izvirzīšanu ir Valsts prezidenta rokās».

Pagaidām gan partija kandidātu vēl neesot izvēlējusies, «jautājums iekšēji vēl jāizrunā, pašreiz kandidāta mums vēl nav».

Viņš atkārtoja, ka iestājas par plašu labēji centrisku koalīciju. «Vienotība» sarunās piedāvās koalīciju veidot no labēji centriskām partijām un neatkarīgo deputātu grupas.

Dombrovskis pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Melngalvu namā, paziņoja par atkāpšanos, uzņemoties politisku atbildību par lielveikala sagrūšanu Zolitūdē, kurā bojā gāja 54 cilvēki. Valdības ministri par šādu soli nebija iepriekš informēti.

Dombrovskis ir vienīgais premjers atjaunotās Latvijas pastāvēšanas laikā, kas amatā tika apstiprināts trīs reizes pēc kārtas. Pirmo reizi Ministru prezidenta amatā Valdis Dombrovskis tika apstiprināts 2009.gada 12.martā. Otro reizi – 2010.gada 3.novembrī. Savukārt trešo reizi – 2011.gada 25.novembrī.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams