Tiekoties ar Lietuvas vēstnieku Latvijā Ričardu Deguti, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs aicinājis Lietuvas valdību parūpēties, lai uzņēmums «Maxima» atsauktu izskanējušos apgalvojumus. Lietuvas vēstnieks izteicis nožēlu par Jasinska izteikumiem un solījis Latvijas sašutumu nodot tālāk, lai nepieļautu situācijas nevajadzīgu tālāku saasināšanos.

Valsts sekretārs sarunas laikā izteicis neizpratni un nosodījumu par «Maxima Latvija» vadītāja Gintara Jasinska izteikumiem saistībā ar 21.novembrī notikušo traģēdiju Zolitūdē. Viņš vēstniekam norādījis, ka ir bezatbildīgi norobežoties no notikušās traģēdijas un tas kaitē uzņēmuma reputācijai.

Pildegovičs arī izteicis aicinājumu Lietuvas valdībai aktīvi rūpēties par lietuviešu uzņēmumu reputāciju un iesaistīties, lai izskanējušie apgalvojumi tiktu atsaukti.

Bērziņš Lietuvas prezidentei personīgi paudīs sašutumu

Valsts prezidents Andris Bērziņš plāno Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti personiski informēt par nepieņemamajiem uzņēmuma «Maksima Latvija» vadītāja izteikumiem saistībā ar 21.novembra Zolitūdes traģēdiju.

Prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne pastāstīja, ka, piedaloties Eiropas Savienības Austrumu partnerības samitā Viļņā, prezidents uzrunās Lietuvas prezidenti, lai personīgi pateiktu, ka

Latvijai nav pieņemami šādi izteikumi -
12

tie ir necilvēcīgi un šī situācija jau ir vairāk nekā nopietna.

Prezidents arī plāno informēt Lietuvas kolēģi par daudzajām iedzīvotāju vēstulēm, kas viņai tiek nosūtītas saistībā ar «Maxima Latvija» vadītāja Gintara Jasinska izteikumiem.

Lietuvas prezidente gan esot ļoti aizņemta, tāpēc divpusējā tikšanās nav paredzēta, taču šovakar par godu samitam tiek rīkotas vakariņas un izdevība pārmīt dažus vārdus ar Grībauskaiti būs.

Jasinska izteikumi rosinājuši iniciatīvu sūtīt vēstuli Lietuvas prezidentei

«Maxima Latvija» vadītāja Gintara Jasinska šodien paustie izteikumi rosinājuši Latvijas iedzīvotājus rīkoties un sūtīt vēstuli Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei. Vēstule cirkulē pa dažādiem sociālajiem medijiem, ikviens to var parakstīt un nosūtīt kaimiņvalsts pirmajai personai.

«Pirms nedēļas dzīvību zaudēja 54 nevainīgi cilvēki, sabrūkot tirdzniecības veikalam «Maxima«. Traģēdija, kas ir lielākā kopš neatkarības atgūšanas, satricinājusi mūsu sabiedrību un dziļi ietekmējusi ikvienu no mums. Latvijas Ministru prezidents ir atkāpies, uzņemoties pilnu atbildību par notikušo. Mēs joprojām sērojam par bojā gājušajiem. Bijām pateicīgi un aizkustināti par Lietuvas atbalstu, svētdienu pasludinot par sēru dienu,» teikts vēstulē.

«Tikmēr uzņēmuma «Maxima» ķēdes un «Vilnius Prekyba» vadības attieksme nav tikai necienīga - tā ir šausminoša. Viņu darbinieki ir miruši, bet

»Maxima» pat uz dienu neslēdza savus veikalus.
12

Medijos runā par veikala darba apstākļiem, kas pielīdzināmi vergu darbam, un kas varētu būt veicinājuši darbinieku lēmumu, atskanot trauksmes signālam, neatstāt savas darba vietas, tādā veidā nolemjot sevi nāvei. «Maxima» apsargi pēc trauksmes signāla atskanēšanas neevakuēja veikala apmeklētājus un arī viņi zaudēja dzīvību, jo šādi ir uzņēmuma «Maxima» noteikumi. Latvijas policijai vēl jālemj, vai šī rīcība ir krimināli sodāma, taču manās acīs tā tāda ir,» pausts vēstulē.

«»Maxima Latvija» vadītājs Gintars Jasinsks šodien paziņoja, ka «atkāpjas tikai tie, kas jūtas vainīgi«. Uzņēmuma «Maxima» vadības reakcija draud ne tikai negatīvi ietekmēt ekonomiskās saites starp Latviju un Lietuvu, bet arī pasliktināt abu tautu labās attiecības,» rakstīts vēstulē.

«Prezidentes kundze, visi esam dzirdējuši, ka valdība nevar ietekmēt tirgus spēkus. Tomēr mums jārīkojas, ja šie spēki peļņas dēļ un, baidoties no civillietām, rīkojas neatbilstoši tam, kas pieņemts mūsu sabiedrībā. Es piesaku boikotu «Maxima» veikaliem, un ieteikšu radiem un draugiem darīt tāpat. Lūdzu Jūs, prezidentes kundze, izmantot visus iespējamos līdzekļus, lai novērstu «Maxima» vadības nepieņemamo attieksmi un palīdzētu apturēt pieaugošo Latvijas sabiedrības nepatiku pret lietuviešiem. Latviešiem nepieciešams just, ka Lietuvas valdība ir viņu pusē. Nedrīkstam pieļaut, ka dažu lietuviešu bezatbildīgā darbība kaitē mūsu valstu attiecībām,» aicina vēstules autors.

Kā vēstīts, Dombrovskis 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kur, iebrūkot lielveikala jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Policija sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 239.panta 2.daļas - par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, ja rezultātā iestājušās smagas sekas. Patlaban kriminālprocesā norit izmeklēšana. Iedzīvotāji, kuru rīcībā ir informācija, kas izmeklētājiem varētu noderēt, ir aicināti sūtīt to uz speciāli šim nolūkam izveidotu e-pasta adresi «izmekletajiem@vp.gov.lv».

    Lasīt un pievienot komentāru

    JAUNĀKIE VIDEO