1935. gadā Latvijas vārds atskanēja visā pasaulē, jo mūsu valsts basketbola izlase triumfēja Eiropas čempionātā, kas bija liels pārsteigums ne tikai pasaules lielākajām valstīm, bet arī Latvijai un tās atbalstītājiem. Vakar svinīgā pasākumā Latvijas Mobilā Telefona ēkas konferenču zālē tika prezentēta grāmata «Sapņu komanda 1935», kurā aprakstīts, kā Latvijas basketbola izlase izcīnīja uzvaru vairāk nekā pirms 70 gadiem. Notikuma vietā bija arī ziņu portāls TVNET, kam bija iespēja aprunāties ar grāmatas autoriem.

«Doma par kādas grāmatas izveidi, kas atspoguļo filmas notikumus citā gaismā, mums ar Andreju radās, jau pabeidzot filmu «Rīgas sargi»,» tā apgalvo viens no grāmatas autoriem Aigars Grauba. «Gatavojoties filmai vai rakstot scenāriju, tiek savākts drausmīgi daudz materiālu. Dažādi raksti, atmiņas, intervijas, fotogrāfijas, shēmas, kartes, plāni un dažnedažādas lietas. Tas ir milzīgs apjoms, bet, kad sāc taisīt filmu, daudz kas paliek aiz kadra,» atzīst grāmatas autors. «Tā ir lieliska saspēle, filmai ar reālo dzīvi, ar intervijām, kurās mēs vaicājām par to laiku. Ceram, ka iegūsiet kādu citu realitāti par to laiku.»

Šīs grāmatas autori ir arī Ilze Zveja un Andrejs Ēķis.

Ilze Zveja uzskata, ka lielu devumu grāmatas tapšanā sniedza muzeji un cilvēki, kas dalījās ar savām atmiņām un arhīviem. Viņa arī norādīja, ka ar nelieliem pārtraukumiem šī grāmata tapa divus gadus.

Grāmatā «Sapņu komanda 1935» tiek salīdzināta filma ar reālajiem vēstures faktiem. Grāmata ir pielīdzināma ilustratīvajai zinātnei, un autori uzskata, ka šāda veida grāmata izdota pirmo reizi. Grāmatā iekļauti daudzi citāti no tā laika, kas atspoguļo tā brīža notikumus un emocijas. Šos citātus grāmatas prezentācijā lasīja filmas «Sapņu komanda 1935» aktieri.«Paldies visiem, kas šo bagātību ir saglabājuši arhīvos, bibliotēkās, jo bez tā šī visa nebūtu,» uzskata viena no grāmatas autoriem, Ilze Zveja.Grāmatā aprakstītie notikumi ir svarīgi ne tikai cilvēkiem, kas pieredzējuši tos laikus, bet arī tagadējiem Latvijas iedzīvotājiem un sporta līdzjutējiem, jo vēlreiz atkārtot šādus panākumus Latvijas basketbola izlasei nav izdevies.

www.zvaigzne.lv

«Sapņu komanda 1935» / Foto: publicitātes

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams