Šodien «Vienotības» frakcija un valde kopīgā sēdē vienojušās atkārtoti par premjera amata kandidātu izvirzīt pašreizējo aizsardzības ministru Arti Pabriku, sacīja Saeimas priekšsēdētāja un partijas «Vienotība» līdere Solvita Āboltiņa.

Jau ziņots, ka «Vienotība» turpinās mēģināt vienoties ar topošās koalīcijas partneriem par atbalstu Pabrikam, tomēr netiek izslēgta iespēja atrast arī kādu citu kandidatūru.

Visticamāk, oficiālās sarunas ar koalīcijas partneriem par šo jautājumu varētu norisināties pirmdien, 9.decembrī. Pagaidām gan viennozīmīga atbalsta Pabrika kandidatūrai nav no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un arī nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK.

Piemēram ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis šodien aģentūrai LETA norādīja, ka «Vienotībai» cienījams premjera amata kandidāts būtu tagadējais Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs, ko atbalstītu arī olšteinieši, lai gan arī tie atbalsta Pabriku.

Tomēr Brigmanis iepriekš norādīja, ka politiskā spēka pārstāvji nepaudīs atbalstu Pabrika kandidatūrai, lai nekonfliktētu ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu. ZZS neiesaistīsies neviena «Vienotības» kandidāta atbalstīšanā līdz brīdim, kad to būs nominējis Valsts prezidents.

Ja atbalsts tiek izteikts pirms tam un Bērziņš šo kandidātu nenosauc, tā atbalstītāji nonāk muļķa lomā, uzskata Brigmanis. Savukārt nacionālā apvienība vēlētos uzzināt prezidenta argumentus, kāpēc viņš Pabriku nenominēja šim amatam. Svarīga būtu arī saruna ar pašu premjera amata kandidātu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO