Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs nekomentē iespējamo pretendēšanu uz Ministru prezidenta amatu. Aģentūrai LETA Pildegovičs nenoliedza, bet arī neapstiprināja, ka viņam būtu piedāvāts pretendēt uz šo amatu, un nevēlējās atbildēt, kāda būtu viņa reakcija uz šādu piedāvājumu. «Nav komentāru,» sacīja Pildegovičs.

Kā ziņots, Pildegoviča vārds iespējamo premjera amata pretendentu vidū izskanēja jau nedēļas sākumā kopā arī citiem, tostarp, Latvijas pastāvīgo pārstāvi NATO Māri Riekstiņu, «Vienotības» politiķi Jāni Reiru, satiksmes ministru Anriju Matīsu, kā arī ārlietu ministru, Reformu partijas pārstāvi Edgaru Rinkēviču.

Piektdien Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma» ziņoja, ka politikas kuluāros Pildegovičs tiek minēts kā reālākais kandidāts uz Ministru prezidenta amatu. Atbalstīt Pildegoviča kandidatūru varētu gan Valsts prezidents, gan Saeima, ziņoja «Panorāma».

Kā ziņots, lielākā daļa koalīcijas partneru uzskata, ka partijai «Vienotība» jāturpina uzņemties iniciatīva jaunās valdības veidošanā, virzot arī nākamo Ministru prezidenta kandidātu. Reformu partija (RP) gan pauž, ka kandidāts varētu nākt ne tikai no «Vienotības», bet arī no RP.

Arī Saeimas «Vienotības» frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis ir pārliecināts, ka jautājumā par jaunā premjera izvirzīšanu risinājumu varēs rast arī ātrāk par 7.janvāri un «Vienotība» turpinās vadīt koalīciju. «Esmu pārliecināts, ka mēs piedāvāsim savu kandidātu,» iepriekš žurnālistiem sacīja Zaķis.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš, noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām partijām par jaunas valdības veidošanu, nolēmis nevienu no nosauktajām personām neaicināt veidot Ministru kabinetu.

Šajā sarunu kārtā vienīgais oficiāli izvirzītais premjera amata kandidāts bija pašreizējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), bet pārējās partijas runāja par zināmiem favorītiem, taču oficiāli tos augstajam amatam nevirzīja.

Prezidents par šādu rīcību izšķīries, jo neesot guvis pārliecību par partiju līdz šim izvirzīto kandidātu atbilstību nākamā valdības vadītāja statusam.

Ja līdz šī gada beigām partijas neizvirzīs savu Ministru prezidenta amata kandidātu, prezidents savu kandidātu atklās ne ātrāk kā nākamā gada 7.janvārī.

Partija «Vienotība» pēc Bērziņa lēmuma nenominēt premjera amatam Pabriku nolēma paņemt nelielu pauzi un izvērtēt situāciju.

Kā ziņots, Pildegovičs Ārlietu ministrijas valsts sekretāra amatā stājās šī gada maijā.

Pildegovičs karjeru Ārlietu ministrijā sācis 1994.gadā kā vecākais referents. 2000.gadā Pildegovičs kļuva par toreizējās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas ārlietu padomnieku, bet 2006.gadā - Valsts prezidentes kancelejas vadītāju.

2007.gadā viņš tika nozīmēts par Latvijas vēstnieku ASV. Pēc atgriešanās no Vašingtonas Pildegovičs pildīja ministrijas politiskā direktora pienākumus. Vēlāk viņš kļuva par Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieku.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO