Šogad teātra balvas «Spēlmaņu nakts» laureāti ir aktieris Artūrs Skrastiņš, aktrise Elīna Vāne, režisors Konstantīns Bogomolovs un viņa iestudētā Liepājas teātra izrāde «Stavangera». Balvas laureāti šaurā lokā tiks sveikti un apbalvoti 16.decembrī plkst.15 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā «Zirgu pasts».

Skrastiņam piešķirta balva par tēlojumu Dailes teātra izrādē «Finita la comedia!», Vānei - par tēlojumu izrādē «Raudupiete» un izrādē «Klaidoņa lūgšana», bet Bogomolovam - par izrādi Liepājas teātrī «Stavangera», kas arī atzīta par gada izrādi, informē Latvijas Teātra darbinieku savienība.

Kā labākajam otrā plāna aktierim «Spēlmaņu nakts» balva piešķirta nesen aizsaulē aizgājušajam Dailes teātra aktierim Harijam Spanovskim par tēlojumu izrādē «Eņģeļi Amerikā» Dailes teātrī.

Par gada aktrisi otrā plāna lomā atzīta Daiga Gaismiņa par Ievas atveidojumu izrādē «Indrāni» Latvijas Nacionālajā teātrī.

Par gada debiju skatuves mākslā balva piešķirta Konstantīnam Zaicam par Smuta tēlu izrādē «Vosorys saulgrīžu burvesteibys» Daugavpils teātrī.

Par gada latviešu autora darba iestudējumu atzīta Elmāra Seņkova iestudētā «Raudupiete» Valmieras Drāmas teātrī. Savukārt gada izrāde bērniem vai jauniešiem ir režisora Laura Gundara «Teātrī TT» iestudētā izrāde «Minga rēgi».

Par gada jauno skatuves mākslinieku atzīts Jurģis Spulenieks par Edžiņa lomu izrādē «Indrāni» Latvijas Nacionālajā teātrī un lomām izrādē «Minga rēgi» «Teātrī TT».

Gada scenogrāfs ir Reinis Dzudzilo par darbu pie izrādes «Raudupiete» Valmieras Drāmas teātrī.

Gada kostīmu māksliniece ir Ilze Vītoliņa. Viņa veidojusi lelles izrādē «Ronja - laupītāja meita» Latvijas Leļļu teātrī, kostīmus izrādēm «Finita la comedia!» un «Salome» Dailes teātrī.

Gada kustību māksliniece ir Inga Krasovska, kas strādājusi pie izrādēm «Lukrēcija Bordžija» Liepājas teātrī, «Finita la comedia!» un «Oņegins» Dailes teātrī.

Par gada mūzikas autoru atzīts Kārlis Lācis par darbu pie izrādes «Oņegins» Dailes teātrī.

Gada gaismu un video mākslinieki ir Uldis Jancis un Linda Ģībiete, balva tiem piešķirta par darbu pie izrādes «Zudušo laiku citējot» Latvijas Nacionālajā teātrī.

Par gada sasniegumu baleta mākslā balva piešķirta Baibai Kokinai par lomām izrādēs «Apburtā princese», «Riekstkodis», «Mesija», «5 Tango» Latvijas Nacionālajā operā. Šajā kategorijā laureātu noteica Latvijas Nacionālā opera un Latvijas Profesionālā baleta asociācija, bet apstiprināja «Spēlmaņu nakts» žūrija.

Laureāts kategorijā «Gada sasniegums laikmetīgajā dejā» ir «Inside», ko veidoja horeogrāfs Dmitrijs Gaitjukevičs, bet dejotāji ir Aivars Gailums, Elīna Breice, Ģirts Bisenieks, Liene Grava, Aldis Liepiņš, Ivars Broničs. Šajā kategorijā laureātu noteica Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija, apstiprināja «Spēlmaņu nakts» žūrija.

Žūrijas specbalva piešķirta Jānim Balodim par pilsonisko atbildību un spēju pārvērst valdības dokumentu atraktīvā izrādē «Nacionālais attīstības plāns».

Skatītāju balsojumā par gada izrādi atzīts Dž.Dž.Džilindžera iestudētais «Oņegins» Dailes teātrī.

Saskaņā ar skatītāju balsojumu gada aktrises balva nonāks pie Kristīnes Nevarauskas par Salomes lomu izrādē «Salome» un Skārletas O’Hāras lomu izrādē «Vējiem līdzi» Dailes teātrī. Savukārt gada aktiera balvu saņems Artūrs Skrastiņš par Semjona Semjonoviča Podsekaļņikova lomu izrādē «Finita la comedia!» Dailes teātrī.

Skatītāji internetā nobalsoja 5531 reizi, bet balsu skaits teātros sasniedza 3000.

Balvu par mūža ieguldījumu teātrī saņems aktrise Ligita Dēvica un ASV dzīvojošais režisors Laimonis Siliņš.

Latvijas Dramaturgu ģildes balvu «Pazudušais dēls» saņems Ingas Gailes luga «Mūsu Silvija debesīs».

Visi teātra balvas laureāti šaurā lokā tiks sveikti un apbalvoti 16.decembrī plkst.15 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā «Zirgu pasts».

«Spēlmaņu nakts» balvas ierasti pasniedz 23.novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, taču šogad tradicionālā balvu pasniegšanas ceremonija nenotika Zolitūdes traģēdijas dēļ.

Teātra balvas «Spēlmaņu nakts 2013» norises atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds, Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO