Kopš Lietuva gadu iesākusi gadu ar eiro, vieglāk kļuvis salīdzināt cenas visās trijās Baltijas valstīs. Pagaidām tie gan ir tikai pirmie iespaidi, tāpēc tālejošus secinājumus vēl izdarīt pāragri. Taču izskatās, ka Rīgā iepirkties tomēr sanāk nedaudz dārgāk nekā Tallinā un Viļņā, šovakar vēsta LTV «Panorāma».

Patlaban Lietuvas tirgotāji pārdzīvo pirmās divas grūtākās nedēļas, kad apgrozībā ir gan vecā, gan jaunā nauda. Gluži tāpat kā mēs pirms gada rūpīgi apgroza pirkstos katru naudas gabalu. Te mediji atgādina, ka Latvijā, pārejot uz eiro, pirmajā mēnesī liela daļa iedzīvotāju centās pirkt mazāk, jo lats bija spēcīgāka valūta un tāpēc eirocenas mums šķita ļoti lielas. Bet Lietuvā ir otrādi - cenas eiro izteiksmē izskatās patīkami zemas. Piemēram, Lietuvas gardēžu iecienītais Bajāru šķiņķis litos maksāja 70, bet eiro – tikai 19.

Tā kā nu uz eiro oficiāli ir pārgājušas jau visas trīs Baltijas valstis, ir laba iespēja pavērot, kādas ir cenas katrā no galvaspilsētām.

Latvijas iedzīvotāja Elizabete, salīdzinot cenas Tallinā, Viļņā un Rīgā, uzskata, ka Rīgā noteikti ir dārgāk. «Nezinu, kāpēc, bet nu, diemžēl, tas laikam mākslīgi tiek viss uztaisīts. Aizbraucot kaut kur ārzemēs vienmēr liekas, ka citur ir lētāk, nekā Latvijā. Un tas nav normāli,» raidījumam atzina Elizabete.

Viedokļi gan atšķiras. Latvijas iedzīvotājs Džeimss, kurš pirms pāris mēnešiem bijis gan Viļņā, gan Tallinā norāda, ka cenas ir apmēram līdzīgas, Arnis savukārt saka: «Rīgā viss ir lēts, man liekas.» Cita Latvijas iedzīvotāja, Luīze, norāda, ka Rīgā varētu būt dārgāk, jo Viļņā parasti cenas ir zemākas. Kaspars savukārt saka: «Igaunijā bija nedaudz laikam dārgāk, kad pēdējoreiz biju.»

«Panorāma» izveidojusi savu iepirkumu grozu ar dažādiem RIMI un «Statoil» tīklā nopērkamiem produktiem, un secināja, ka «Laimas» šokolāde stipri dārgāka ir Rīgā. Pie mums tā nopērkama par 1,29 eiro, bet Tallinā - tikai par 99 centiem, toties Viļņā vēl lētāk - par 95 centiem. Lētāko pienu maisiņā var nopirkt Tallinā, bet Rīgā tas ir visdārgākais. «Nordland» šprotēm augstākā cena ir Tallinā. Mandarīni «Sinfonija» pusotra kilograma iepakojumā par veselu eiro dārgāki ir Tallinā, biezpiena sieriņš «Kārums» vislētāk nopērkams pie mums, Rīgā. Cūkgaļas kakla karbonādei stipri zemāka cena ir Lietuvā, bet cūkgaļas krūtiņa visdārgākā ir Rīgā.

«Statoil» degvielas uzpildes stacijā 1.janvārī 95.markas benzīna litru Viļņā varēja nopirkt par 1,132 centiem, Rīgā - par 1,104, bet Tallinā vislētāk – tikai par 0,979 centiem.

«Statoil» melno kafiju mazākajā iepakojumā izdevīgāk varēja nopirkt Viļņā - par 1,45 eiro, Rīgā - par 1,60, bet Tallinas «Statoilā» visdārgāk - par 1,85 eiro.

Kopā sarēķinot visa iepirkuma groza izmaksas, sanāk, ka lielākā cena - 21,07 eiro bija jāsamaksā mūsu galvaspilsētā, tad seko igauņi ar 20,80 centiem, bet lētākā iepirkšanās bija Lietuvā – par 20,45 eiro.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams