Šodien Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē svinīgā ceremonijā paziņoti nominanti Mūzikas ierakstu balvai «Zelta mikrofons». Ar sešām nominācijām līderis šogad ir dziedātājs Dons. Pa četrām saņēmuši jaunie «Carnival Youth» un deuts «Instrumenti».

Uz balvu «Zelta mikrofons» šogad pretendē 94 albumi, 29 debitanti, 10 koncertieraksti, 46 klipi un 55 dziesmas. Šogad balva tiks pasniegta 20 kategorijās. To skaitā būs jau tradicionālās - labākās dziesmas, debijas, videoklipa, koncertieraksta balvas, kā arī balva par mūža ieguldījumu. Pēc biedrības «Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība» (LaIPA) apkopotajiem datiem, par 2014.gadā radiostacijās atskaņotajām dziesmām tiks noteikts gada radiohits.

Ieraksti balvai pieņemti arī jaunā kategorijā - «Labākais «indie» albums». Uz šo titulu pretendē seši albumi, to skaitā ir grupa «Instrumenti», «Goran Gora», «Carnival Youth».

Pagājušajā gadā saņemto «Zelta mikrofona» balvu līderis Dons arī šogad startēs ar trīs dziesmām, diviem klipiem, albumu un koncertierakstu.

Kā pastāstīja Segliņa, lielākā konkurence, kā ierasts, ir kategorijā «Labākā dziesma», «Labākais videoklips» un «Labākā debija». No albumiem lielākā konkurence ir kategorijā «Labākais metāla un «rock» albums», kā arī «Labākais «pop» albums».

Mūzikas ierakstu gada balva «Zelta mikrofons» šogad tiks pasniegta 19. reizi. Balvu pasniegšanas ceremonija ar Kultūras ministrijas atbalstu notiks Latvijas Nacionālajā operā 24. februārī.

Mūzikas ierakstu gada balvas «Zelta Mikrofons 2014» nominanti:

Labākais hiphopa vai deju mūzikas albums

SVMN: B Puse – Pikaso (Pionieru ieraksti)

Ballējam Neguļam – Bermundu Divstūris (Bermudu Divstūris 2014)

LEGIT – Origo Boys (Origo Boys)

Karaļūdens 05 – Dažādi izpildītāji (Karaļūdens)

Nekas nav par brīvu – Punkts uz I (Satin Pasauli)

Labākais metāla un rock albums

Uzzīmētā sirds – Fēlikss Ķiģelis (Biedrība Kiss of the dolls & Friends/ Izdevniecība KotD REC)

Padebeši – Green Novice (Padebeši)

Dziesmas par dzīvi un mīlestību – Ainars Virga (Mikrofona Ieraksti)

The Big Bluff – The Big Bluff (The Big Bluff)

Tu jau zini, kas būs – COLT (Mikrofona Ieraksti)

Labākais pop albums

Vēl viena mūzika – Musiqq (Mikrofona Ieraksti)

Pasaka par atslēdziņu – Haralds Sīmani(Izdevniecība Micrec)

VARANASI – DONS (Dons Music)

Aizturi elpu – Normunds Rutulis (Mikrofona Ieraksti)

Ziemassvētku albums – Raimonds Pauls, Zigfrīds Muktupāvels (Mikrofona Ieraksti)

Labākais pop-rock albums

Laiks Runā – Jumprava (SIA Jumprava Koncerti)

Bāka – Dabasu Durovys (Latgolys Producentu grupa)

Filma ar laimīgām beigām – Willow Farm (Willow Farm)

Buramdziesmas – Olga Rajecka (Mikrofona Ieraksti)

Kristaps Krievkalns. 40.takts – Dažādi izpildītāji (Baltic Records Group)

Labākais šlāgera vai kantri albums

Es sapņoju – Aldis Rullis un Emburgas zēni (Mūzikas kompānija Gailītis G)

Kafij` pauze – Tālbraucēji (Aigars Pomaskovs)

Tas nevar būt – Gunārs Meijers (Gunārs Meijers)

Lido, dūja – Vega (Mūzikas kompānija Gailītis G)

Tik ātri... – Vēja Runa (Mūzikas kompānija Gailītis G)

Labākais tautas vai pasaules mūzikas albums

Ieviņas – Oskara Patjanko kapela («Lauska»)

Antarktīda kūst – Nepieradinātā folka orķestris («Lauska»)

Pa Pyrmam – Postfolkloras grupa Rikši (Latgolys Producentu grupa)

ElektroFolk – grupa ElektroFolk (Ainārs Majors)

Jūras vilki – vīru kopa «Vilki» («Lauska»)

Labākais vokālās un kora mūzikas albums

INTRO – Sniedze Prauliņa, koris Mūza, Guntis Cimiņš (Nodibinājums Koris Mūza)

Stihiju spēles – Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris «Sola» (Biedrība «sola.lv»)

MOZART – Rīgas Doma zēnu koris, Sinfonetta Rīga, Inga Šļubovska, diriģents Mārtiņš Klišāns (Latvijas Koncerti)

Jānim Cimzem 200 – Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris «Sola» (Valkas novada dome)

Klausāmgrāmata «Sounds of Latvian Nature» – Latvian Voices (Latvian Voices)

Labākais džeza albums

VOL.1 – FunCOOLio ( FunCOOLio Records)

Abra – Toms Rudzinskis Quartet (Toms Rudzinskis)

CLOSE – Frank / Pashkevich duo

Raimonds Macats 5tets – Kārlis Vanags, Raimonds Macats, Juris Kristons, Oskars Sproģis, Artis Orubs (Musica Baltica)

Melns ar baltu – Raimonds Pauls, Kristīne Prauliņa (Mikrofona Ieraksti)

Labākais elektroniskās mūzikas albums

Walking Through – Sound Meccano / Evgeniy Droomoff (Naba music/Melo Records)

Revival – Oriole (Oriole)

Piece of a chance, Pt.3 – Kashuks (Dirty Deal Audio)

Cubensis – Lessfucc (Neatkarīgs)

Orka (EP) – Oriole & Kashuks (Dirty Deal Audio)

Labākais alternatīvās mūzikas albums

Brāļi un Māsas – Elizabete Balčus, Oranžās brīvdienas, Stūrī zēvele, Satellites LV, Inokentijs Mārpls, Gaujarts, Sniedze Prauliņa, Anna Ķirse, koris Juventus, Manta, Alis P, Laika suns, Mācītājs On Acid, Pieneņu vīns, Frontline, Das Sonntags Legion (Biedrība «HI»)

Manta – grupa Manta (Biedrība «HI»)

Stacija mums – Baložu pilni pagalmi (Nabamusic/Melo Records)

Sestais albums – Martas Asinis (Nabamusic/Melo Records)

Tavi vārdi – grupa Levīti (Grupa Levīti)

Labākais bērnu albums

FOTO: LETA

Labākais indie albums

No Clouds Allowed – Carnival Youth (Carnival Youth)

Spirals – Momend (I love you Records)

Iekams – Instrumenti (Instrumenti)

Открываю – grupa «Светочувствительные материалы» ( Grupa «Светочувствительные материалы»)

Mosties – Goran Gora (Zeit Records)

Labākais albums bērniem

Tu tikai notici – Dažādi izpildītāji (Aija Nikolajeva)

Sasauc smieklus izklīdušus – Renārs Kaupers, Inese Zandere, dažādi izpildītāji (Prāta vētras skaņu ierakstu kompānija)

Mazās muzikālās pasakas – Karīna Tatarinova, Jānis, Dārta & Dāgs Stepanovi, Arturs Skrastiņš, Gundars Āboliņš, Kristīne Krūze, Andris Grunte, Raimonds Petrauskis, Rihards Zaļupe, Arturs Kutepovs, Ivars Kalniņš, Arturs Noviks, Oleksijs Demčenko, Oskars Krašauskis-Krauze un citi (Upe tuviem un tāliem)

Igetas dziesmas – vokālā studija «Tev un man» (SIA Lukka)

Manas mājas zvēru dārzs – Ralfs Eilands un bērnu un jauniešu vokālais ansamblis Kolibri (Biedrība Ulu Mulu)

Labākais koncertuzveduma, teātra un kino mūzikas albums

Senā Kursa – grupa Armandsound un viesmūziķi (Grobiņas novada dome)

Čigānu motīvi – Raimonds Pauls, Madara Botmane, Juris Jope (Mikrofona Ieraksti)

ne’FORMĀTS – (Karīna Tatarinova, Jānis Stafeckis, Arturs Kutepovs, Ivars Kalniņš, Arturs Noviks, Oleksijs Demčenko, Oskars Krašauskis-Krauze, Maija Doveika) (Upe tuviem un tāliem)

Latviešu precību pasaka dziesmās «Zalkša līgava» – Aivars Brīze, Dāvis Stalts, Ieva Tālberga, Ernests Medenis, Julgī Stalte (Mikrofona Ieraksti)

Labākais videoklips

King of the wild things – Instrumenti (Instrumenti)

Medus pods – DONS (Dons Music)

Never have enough – (Carnival Youth)

Lēna Uguns – Instrumenti (Instrumenti)

Tev piedzims bērns – DONS (Dons Music)

Labākais koncertieraksts video

VARANASI – DONS (Dons Music)

The Sound Poets: Koncerts Siguldas pilsdrupās – The Sound Poets (TSP Music)

PROCRASTINATION LIVE – Instrumenti (Instrumenti)

«Jauns Mēness» 25 gadi koncertzālē PALLADIUM – Jauns Mēness

Linda Leen. KLASIKA – Linda Leen (Chameleon Sounds)

Labākā debija

Rīgas Modes – Rīgas Modes (Rīgas Modes)

Padebeši – Green Novice (Padebeši)

No Clouds Allowed – Carnival Youth (Carnival Youth)

Abra – Toms Rudzinskis Quartet (Toms Rudzinskis)

Labrīt! – Stūrī Zēvele (Nabamusic/Melo Records)

Labākā dziesma

Tev piedzims bērns – DONS (Dons Music)

Sekundes – Musiqq (Mikrofona Ieraksti)

Never have enough – Carnival Youth (Carnival Youth)

Medus pods – DONS (Dons Music)

Saule riet (Dween remix) – Olga Rajecka (Izdevniecība Micrec)

Labākais videoklips

FOTO: LETA

Visus iesniegtos ierakstus un to dalījumu kategorijās var apskatīt «Zelta mikrofona» mājaslapā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO