Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) nolēmis attiekties no iekšlietu ministra amata jaunajā valdībā par labu tam, lai ārlietu ministra amatu varētu ieņemt Edgars Rinkēvičs (RP). Kozlovskis uzsvēra, ka pats ir pieņēmis šo lēmumu un ka tā nav partijas kodola uzspiesta izvēle.

Demiters neizslēdza iespēju, ka tagad varētu notikt sarunas ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), lai ārlietu ministra postenis nonāktu RP pārraudzībā un iekšlietu ministriju kontrolētu ZZS. Viņš gan atturējās sniegt komentārus par šo jautājumu.

Vēl šodien pēcpusdienā Reformu partijas valdes priekšsēdētājs Demiters aģentūrai LETA noliedza, ka būtu notikušas sarunas par atsacīšanos no Kozlovska (RP) ieņemtā iekšlietu ministra posteņa. Demiters gan tajā reizē neatbildēja uz jautājumus, vai par šo jautājumu sarunas nevarētu notikt nākotnē.

Politiķis aicināja ar jautājumiem par šo tēmu vērsties pie deputāta Ainara Latkovska (V), kurš līdzīgu vēstījumu ievietojis sociālajā tīklā «twitter.com». «Izskatās, ka varam apsveikt Kārli Seržantu ar iekšlietu ministra amatu. Saeimā runā, ka reformistu kodols grasās uzmest Kozlovski,» «twitter.com» norādīja Latkovskis.

Arī Saeimas kuluāros neoficiāli iepriekš bija izskanējis, ka RP vērtē iespēju atteikties no Kozlovska, lai nodrošinātu amatu jaunajā valdībā pašreizējām ārlietu ministram Rinkēvičam. Līdz ar to Kozlovska šodien paziņotais lēmums varētu būt saistīts arī ar to, ka neesot garantijas, ka jaunajā valdībā tiks izveidots Eiropas lietu ministra amats, uz kuru varētu pretendēt Rinkevičs.

Āboltiņa: Kozlovska darbs valdībā ir arī atbildības jautājums

Iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) darba turpināšana jaunajā valdībā ir arī atbildības jautājums, uzskata Saeimas priekšsēdētāja un «Vienotības» līdere Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa sacīja, ka, ņemot vērā Valsts prezidenta Andra Bērziņa izteikto atbalstu Kozlovskim, šis ir arī jautājums par atbildību un spēju šo atbildību uzņemties.

«Ļoti žēl, ka Reformu partija (RP) ir novedusi Kozlovski pie šāda lēmuma spiediena vai arī nespiediena rezultātā,» uzsvēra Āboltiņa.

«Vienotības» līdere arī akcentēja, ka topošās koalīcijas partneri ir respektējuši prezidenta viedokli, ka Kozlovskim jāturpina darbs jaunajā valdībā, tāpēc nepieteicās Iekšlietu ministrijas vadībai.

Āboltiņa atgādināja, ka rīt, 9.janvārī, plkst.14 notiks topošās koalīcijas pariju sanāksme, kurā arī tiks pārrunāti šie jautājumi.

Savukārt Valsts prezidenta Andra Bērziņa preses sekretāre Līga Krapāne norādīja, ka šodienas vakarā nevarēs sniegt komentāru šajā jautājumā.

Jau ziņots, ka Ministru prezidenta amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) jauno valdību veidojošajām partijām piedāvājusi savu redzējumu par ministriju sadali, pēc tikšanās ar partiju pārstāvjiem informēja Straujuma.

Saskaņā ar viņas piedāvājumu «Vienotība» varētu uzņemties atbildību par Finanšu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Aizsardzības ministriju, kā arī kopā ar neatkarīgajiem Saeimas deputātiem arī par Satiksmes ministriju.

Reformu partijai (RP) piedāvāts ieņemt ekonomikas ministra, veselības ministra un iekšlietu ministra amatus.

Nacionālo apvienību «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK Straujuma aicina izvirzīt pārstāvjus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Kultūras ministrijas un Tieslietu ministrijas vadīšanai.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienībai piedāvāts uzņemties atbildību par Zemkopības ministriju, Labklājības ministriju un Ārlietu ministriju.

Kā atklāja Straujuma, uz diviem gadiem varētu izveidot arī Eiropas lietu ministra amatu.

Jau šodien sarunas laikā izskanēja, ka ar ministrijām varētu «samainīties» RP un «Vienotība», tad IZM turpinātu pārraudzīt RP, bet VM - «Vienotība». Arī pie frakcijām nepiederošo deputātu līderis Klāvs Olšteins pauda viedokli, ka savos amatos būtu jāpaliek līdzšinējai ministrei Ingrīdai Circenei (V), kā arī satiksmes ministram Anrijam Matīsam.

Savu vērtējumu par Straujumas piedāvājumu partijas sniegšot rīt.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO