Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde nolēmusi piekrist piedāvātajam amatu sadalījumam topošajā valdībā, kas paredz savienībai ieņemt arī aizsardzības ministra posteni, sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis. Saskaņā ar Ministru prezidenta amatam nominētās kandidātes Laimdotas Straujumas piedāvājumu ZZS pienākas arī zemkopības ministra un labklājības ministra postenis.

Viņš norādīja, ka pagaidām par ministru personālijām vēl nav izlemts. Augulis pieļāva, ka arī rīt plkst.14 paredzētajā frakcijas sēdē par konkrētām personām ministru amatiem vēl netiks lemts. Jāņem vērā, ka Straujuma pieņemšot gala lēmumu par personālijām. Pašlaik ir jākoncentrējas uz darbu pie valdības deklarācijas veidošanas, piebilda politiķis.

Iepriekš vēstīts, ka Latvijas Zaļā partija (LZP) atbalsta Aizsardzības ministrijas nonākšanu Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) rokās un aizsardzības ministra amatam virza partijas līdzpriekšsēdētāju un ZZS valdes locekli Raimondu Vējoni.

Jau vēstīts, ka ZZS pirmdien atteicās no iespējas vadīt Izglītības un zinātnes ministriju (IZM). Pēc tam notika «Vienotības» valdes sēde, kurā tika pieņemts lēmums kā kompromisu ZZS piedāvāt Aizsardzības ministriju.

ZZS vēl lēmumu par to, vai uzņemties Aizsardzības ministrijas pārraudzību, nav pieņēmusi. Tomēr jau zināms, ka aizsardzības ministra amatam partiju apvienība varētu virzīt Vējoni, kurš 2002.gadā strādājis par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru.

Jaunajā valdībā ZZS varētu pārraudzīt Labklājības ministriju, Aizsardzības ministriju, kā arī Zemkopības ministriju. Nacionālajai apvienībai tiktu Kultūras ministrija, Tieslietu ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Savukārt Reformu partijai piedāvāts pārraudzīt Iekšlietu ministriju, Ārlietu ministriju un Ekonomikas ministriju, bet «Vienotībai» – Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Satiksmes ministriju un Finanšu ministriju.

Aizsardzības ministrs kopš 2010.gada ir Artis Pabriks («Vienotība»), kurš iepriekš tika minēts kā viens no tiem ministriem, kas amatā varētu palikt arī nākamajā valdībā. Viņš bija arī «Vienotības» premjera amata kandidāts, kuru Valsts prezidents noraidīja.

Lai nebūtu tā, ka koalīcijas līgumā tiek apskatīti kādas partijas priekšvēlēšanu kampaņas jautājumi, koalīcijas partneri cenšas akcentēt sadarbības un vienprātības nozīmīgumu, šodien pēc topošās valdības koalīcijas līguma veidošanas darba grupas sēdes žurnālistiem sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre un Reformu partijas (RP) pārstāve Inese Lībiņa-Egnere.

Koalīcijas līgums tiek veidots pēc iepriekšējo koalīciju darba prakses, lai veicinātu partneru vēlmi vienoties par konkrētu jautājumu risināšanu, īpaši ņemot vērā, ka valdības darbs ritēs priekšvēlēšanu laikā, skaidroja RP pārstāve.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis medijiem pauda, ka ir «iziets cauri» visiem koalīcijas līguma punktiem. Palikuši jautājumi, kas jāizdiskutē partiju Saeimas frakcijām, kā arī tehniski precizējumi.

Pašlaik neesot konkrētu strīdus jautājumu,

taču atsevišķi partneri ir aktualizējuši valodas lietošanas jautājumu un Satversmes grozījumu veikšanu, kas vēl ir jāizrunā, lai vēlāk nebūtu pārpratumu, skaidroja Lībiņa Egnere.

ZZS valdes priekšsēdētājs norādīja, ka par priekšlikumu veikt Satversmes grozījumus, lai Valsts prezidentu ievēlētu atklāti, būs jādiskutē frakcijās. Auguļa personīgais viedoklis šajā jautājumā ir negatīvs, jo ar šādu principu nevar sasniegt mērķi. Viņš gan prognozēja, ka koalīcijas līgumā tiks izveidota visiem partneriem pieņemama teksta redakcija.

ZZS nav nekādu īpašo nosacījumu attiecībā uz koalīcijas līguma veidošanu, piebilda politiķis.

Jau vēstīts, ka RP rosinājusi topošās valdības koalīcijas līgumā iekļaut ideju par Satversmes grozījumu veikšanu, lai Valsts prezidentu ievēlētu atklātā balsojumā, sacīja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Kā ziņots, topošās koalīcijas pārstāvji strādā pie valdības deklarācijas un koalīcijas līguma izveides, kā arī risina jautājumu par amatu sadali jaunajā valdībā.

Pašlaik tiek gaidīta ZZS izšķiršanās, vai piekrist vadīt Aizsardzības ministriju, atsakoties no pretendēšanas uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra posteni. Lēmums varētu tikt pieņemts šovakar vai trešdien no rīta.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams