Franču mediji vēsta, ka septiņkārtējais F-1 pasaules čempions Mihaēls Šūmahers, kurš pēc slēpošanas laikā gūtās smagās galvas traumas tiek turēts medicīniskā komā, šobrīd tiekot pakāpeniski modināts.

Papildināts ar Šūmahera menedžeres komentāru pēdējā rindkopā

Oficiālas informācijas par Šūmahera veselības stāvokli no medicīniskā personāla, kas Šūmaheru aprūpē Grenobles slimnīcā Francijā, nav bijis kopš 6.janvāra, vēsta BBC.

Kopš tā laika viedokļus par to, kādiem riskiem bijušais sportists ir pakļauts un kas viņu potenciāli gaida atveseļošanās laikā, ir izteikuši vien neskaitāmi neiroloģijas un galvas traumu speciālisti no visas Eiropas.

Tagad franču sporta izdevums «L'Equipe» vēsta, ka Šūmahers tiekot ļoti uzmanīgi «modināts». Pamatu šādam pieņēmumam dodot publiski paustās informācijas satura maiņa. Proti, sākumā mediķi ziņoja, ka Šūmahera stāvoklis ir kritisks, bet stabils, bet pēdējo reizi (17.janvārī) 45 gadus vecā bijušā sportista sakarā vēstīts, ka viņš atrodas stabilā stāvoklī.

Foha slimnīcas galvenais neirologs Žans Luks Truells «L'Equipe» vēlreiz norādījis, ka medicīniskā komā cilvēku tik ilgi parasti netur un četras nedēļas jeb precīzi mēnesis kopš negadījuma 29.decembrī ir maksimālais šāda veida procedūras ilgums.

Šūmahera ģimene un vistiešāk atbildīgie mediķi gan vairākkārt ir lūguši nenodarboties ar spekulācijām, taču «L'Equipe» un viņu uzrunātais speciālists pieļauj, ka nomierinošo līdzekļu deva tiek ļoti uzmanīgi pazemināta un eksperti vēro, kāda būs sportista reakcija.

Jebkurā gadījumā Šūmahera pilnīgas atveseļošanās izredzes rādīs tikai tuvākie mēneši un izteikt jebkādas prognozes esot krietni par agru.

Tikmēr Šūmahera menedžere Sabīne Kēma paziņojusi, ka «jebkuri izteikumi par Mihaēla veselības stāvokli, kuri nenāk no viņu aprūpējošo ārstu komandas vai menedžmenta, ir uzskatāmi par spekulācijām». «Es vēlreiz atkārtoju, ka mēs spekulācijas nekomentēsim,» sacījusi Kēma.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams