Šogad jau septiņpadsmito sezonu pēc kārtas oficiālais MotoGP drošības auto būs BMW M divīzijas izstrādājums.

Tāpat kā pērn, arī šajā sezonā BMW karaliskajam motosporta seriālam ir sagatavojis M4, tiesa gan, šis ir vēl vairāk pilnveidots. Turklāt gan tehnoloģiski, gan vizuāli.

Jau standarta modelis ir pietiekami veiktspējīgs, lai varētu pildīt motošosejas drošības mašīnas funkcijas. M4 MotoGP Safety Car versijā bavāriešu kupejas potenciāls ir pacelts jaunā līmenī. Galvenais instruments, ar ko tas paveikts, ir īpaša ieplūstošā gaisa dzesēšanas sistēma, kas kolektorā iesmidzina ūdeni un ļauj celt turbokompresora slodzi un attiecīgi iegūt arī augstākus jaudas rādītājus.

Agresīvi melnais M4 tādējādi jau attīsta 465 ZS, kamēr standarta modelis - 431 ZS un 550 Nm. Kas būtiski, tā kā atdzesētais gaiss samazina arī degvielas degšanas temperatūru, pazeminās kaitīgo slāpekļa oksīdu izmešu apjoms, dzinējs strādā efektīvāk un arī degvielas patēriņš samazinās.

BMW norāda, ka šāda tipa ieplūstošā gaisa dzesēšanas sistēma (tā grafiski attēlota zemāk pievienotajā video) jau tuvākajā nākotnē tiks ieviesta arī sērijveida automobiļos.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO