Barselonā notiekošajā Pasaules Mobilajā kongresā Ford prezentējis modernizēto kompaktklases Focus. Auto ir ieguvis svaigāku izskatu, modernizētas palīgsistēmas, kā arī jaunākās paaudzes dzinējus.

Modelis Focus Ford klāstā parādījās 1998.gadā, un kopš tā laika visā pasaulē pārdoti vairāk nekā 12 miljoni šā modeļa eksemplāru dažādās paaudzēs. No tiem Eiropā – 6,9 miljoni.

Jaunais Focus nepārstāv nākamo paaudzi, tas ir līdzšinējā modeļa modernizētā versija ar jaunu izskatu un aprīkojuma iespējām. Automobiļa ārējais dizains ir veidots, ievērojot One Ford vienotā globālā dizaina filosofiju, un stipri līdzinās jaunākajiem Mondeo un Fiesta automobiļiem.

Modernizācijas rezultātā Focus ir zemāks un platāks, turklāt tam ir jauns motora pārsegs, šaurāki lukturi priekšā un aizmugurē, jauns radiatora režģis, atturīgi hromētu detaļu akcenti, kas eksterjeram piešķir mērenu eleganci, kā arī vairākas jaunas virsbūves krāsu opcijas, tai skaitā Deep Impact Blue un Glace Blue.

FOTO: Ford

Veidojot interjeru, Ford esot ņēmuši vērā ierosinājumus un to padarījuši vienkāršāku, intuitīvāk lietojamu. Pēc pārdizainēšanas Focus salonā ir jauna stūre un «tīrāks» priekšējais panelis ar samazinātu pogu skaitu. Uzlabota esot arī skaņas izolācija. Kompaktajam auto ir biezāki sānu logi, rūpīgāk nostrādāta motora telpas un salona atdalīšana, kā arī biezāks grīdas polsterējums, kas samazina ārējo trokšņu ieplūšanu salonā.

Gaitas īpašību uzlabojums panākts ar priekšējās balstiekārtas regulējumu izmaiņām, jauniem amortizatoriem, auto virsbūves pastiprināšanu, jaunu ESP sistēmu un pilnveidotu elektrisko stūres pastiprinātāju.

Uzlabojumi veikti arī elektronisko asistentu piedāvājumā. Jaunais Focus ir pirmais Ford zīmola automobilis, kurš prot veikt patstāvīgu perpendikulārās parkošanās manevru. Tā kā automobilim ar atbilstošo aprīkojumu ir virkne sensoru un radaru, tas palīdz arī droši izbraukt no stāvvietas. Piemēram, braucot atpakaļgaitā, radaru sistēma (Cross Traffic Alert) uzmanīs, vai netuvojas kāds cits auto un nedraud sadursme, savukārt Park-Out Assist palīdzēs izbraukt no stāvvietas ielas malā.

Līdz ar modernizāciju ir uzlabota arī aktīvā avārijas bremžu sistēma Active City Stop. Ja pastāv frontālas sadursmes draudi, Focus patstāvīgi sagatavo bremžu sistēmu, lai tā strādātu maksimāli efektīvi. Ja vadītājs nereaģē un sadursme vairs nav novēršama, auto bremzē pats. Līdz šim šī sistēma darbojās ātruma diapazonā līdz 30 km/h. Pēc modernizēšanas sistēma strādā līdz pat 50 km/h. Piedevām Focus var apgādāt ar adaptīvo kruīza kontroli, kas vadītājam palīdz noturēt iepriekš definētu distanci līdz priekšā braucošajam auto, gan piebremzējot, kad sistēma ir aktīva, gan vizuāli un akustiski brīdinot, kad tā nav ieslēgta.

Jaunais Focus cita starpā iegūs arī jauno viedo atslēgu, kurā iespējams ieprogrammēt maksimālo braukšanas ātrumu, maksimālo audio sistēmas skaļumu, noteikt, ka vadītājs nevar izslēgt ESP un Active City Stop, liegt iedarbināt dzinēju, kamēr vadītājs un pasažieri nav piesprādzējušies, u.c.

Runājot par dzinējiem, jāatzīmē, ka jaunais Focus kā pirmais Ford automobilis Eiropā piedāvās jauno 1,5 litru benzīna EcoBoost sērijas turbodzinēju. Tas tiks piedāvāts divās veiktspējas versijās ar 150 un 180 zirgspēkiem, turklāt gan ar sešu pakāpju manuālo, gan sešu pakāpju automātisko pārnesumkārbu (no 2015.gada).

Motoru paletē vietu bez šā dzinēja ir saglabājis 1 litra turbomotors ar 100 vai 125 zirgspēkiem, 1,6 litru benzīnnieks ar 85, 105 vai 125 ZS, bet dīzeļdzinēju saimi veido jauns 1,5 litru dzinējs ar 105 (ECOnetic versijā) un 120 ZS, 1,6 litru TDCi ar 95 un 115 ZS, kā arī 2 litru TDCi ar 150 ZS. Focus tiek piedāvāta arī elektriskā versija ar 145 zirgspēku elektromotoru.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO