Starptautiskajā Ženēvas auto izstādē Goodyear demonstrē šīgada jaunāko konceptuālo riepu - futūristisku riepu, kas spēj ģenerēt elektrību.

Goodyear Inovāciju centra inženieru iecerēta un nosaukta vienkārši pēc tās izstrādes koda par BH-03, riepa spēj deformāciju radīto enerģiju pārveidot elektriskajā enerģijā. Tā kā interese par elektriskajiem automobiļiem globālajā tirgū pieaug, ir sagaidāms, ka šāda veida inovācijas spēlēs lielu lomu pašreizējās diskusijās par mobilitātes nākotni. Riepa ir pilnībā konceptuāla izstrāde, un tā ir daļa no uzņēmuma inovāciju radīšanas procesa. Šādu riepu pagaidām nav plānots izlaist tirgū, informēja riepu ražotāja pārstāve Linda Kraule.

«Bažas par enerģētiku un vidi mudināja mūs attīstīt šo enerģiju ražojošās riepas koncepciju. Ikviena futūristiska ideja sākas ar sociālu izaicinājumu, kuru vēlamies risināt, lai veidotu labāku nākotni. Mēs esam pārliecināti, ka šī riepa sniedz iedvesmu, un gūtajām atziņām būs vieta nākotnes izstrādēs,» sacīja Goodyear Luksemburgas Inovāciju centra ģenerāldirektors Žans-Pjērs Žezets (Jean-Pierre Jeusette), kurš nodarbojās ar koncepcijas izstrādi.

Koncepta riepa rada elektrisko enerģiju, kas tiek pievadīta automobiļa hibrīdās spēka piedziņas sistēmai un arī citām iekārtām. Riepa ģenerē elektrību, izmantojot divu veidu materiālu mijiedarbību:

• termoelektriskie materiāli pārveido siltumu elektriskajā enerģijā (riepas iekšpusē to ģenerē ultramelna tekstūra, absorbējot siltumu);

• pjezoelektriskie materiāli struktūras deformācijas iespaidā pārveido spiediena izmaiņas par elektrisko enerģiju.

Šie jaunie materiāli izveido 3D tīklu, kas veido riepas iekšējo struktūru. Šī struktūra potenciāli var balstīt automobiļa svaru riepas pārduršanas gadījumā un tādējādi tā ir alternatīva RunOnFlat tehnoloģijai. Arī ar BH-03 riepu līdz 80 kilometriem var braukt ar 80 km/h ātrumu. Papildus tā ir aprīkota ar lielu aploces kanālu, lai uzlabotu noturību pret akvaplanēšanu, un unikālu protektoru trokšņa absorbēšanai.

Riepa ir tīri konceptuāla izstrāde, un Goodyear to neražos. Koncepta riepas tiek izstrādātas kā daļa no uzņēmuma inovācijas procesa, un tās tiek radītas, lai rosinātu diskusijas, apspriestu iespējamos risinājumus un dotu inženieriem iespēju domāt netradicionālāk un radīt atjautīgus stratēģiskus risinājumus viedai nākotnei.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO