Vakar Baltajā namā nenotika nedz kāda jauna operas, nedz baleta pirmizrāde, taču skatītāju zāle un arī skatuve bija ļaužu pilna, turklāt dažāda vecuma. Skatuves dēļus ar enerģiskām latviešu tautas dejām piepildīja Latvijas bērnu tautas deju ansambļa «Dzintariņš» bijušie un esošie dejotāji, jubilejas koncertā svinot kolektīva 60. jubileju. Klāt bija arī TVNET (skat. galeriju).

Jubilejas pasākumam cītīgi bija gatavojušies ne tikai pašreizējie dejotāji, bet arī absolventi. Jau kopš pagājušā gada septembra kādreizējie tautas deju ansambļa audzēkņi reizi nedāļā sanāca kopā, lai sagatavotu un noslīpētu deju soļus. Uz nacionālās operas skatuves satikās dažādu paaudžu «Dzintariņa» dejotāji vecumā no diviem līdz 65 gadiem.

«Dzintariņa» jubilejas koncertā LNO programmā bija tā dibinātājas Zinaīdas Zeltmates, kā arī Ulda Žagatas, Ritas Spalvas, Jāņa Purviņa, Olgas Freibergas, Vladimira Dondukova, Sanitas Misikas, Guntas Rudenes un citu autoru veidotās dejas.

Dejojot «Dzintariņā», izaugušas jau vairākas paaudzes, tostarp daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, baletdejotāji Genādijs Gobranovs, Lora Ļubčenko, Marians Butkevičs, Rita Lukaševica, Elza Leimane, operdziedātāja Elga Brahmane, aktrises Astrīda Kairiša, Gunta Virkava, Zane Burnicka, kā arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, bijusī parlamenta spīkere Ingrīda Ūdre, kādreizējais Rīgas mērs Aivars Aksenoks un citi.

Tautas deju kolektīva «Dzintariņš» pirmsākumi meklējami 1953.gadā, kad Poligrāfiķu kluba bērnu deju pulciņa vadītāja, izcilā deju pedagoģe Zinaīda Zeltmate kopā ar saviem mazajiem dejotājiem pārcēlās uz tagadējās Mazās ģildes telpām, kur «Dzintariņa» dalībnieki dejo arī pašlaik. Jau pēc neilga laika skatītājus priecēja pirmās koncertprogrammas - latviešu un citu tautu deju virknes, krāšņi pasaku uzvedumi, kā arī kolektīvs devās pirmajā koncertā ārpus Latvijas - uz Igauniju. Regulāri koncerti Z.Zeltmates vadībā padarīja «Dzintariņu» par vienu no populārākajiem bērnu tautas deju ansambļiem Latvijā. Arī pēdējos desmit gados «Dzintariņa» dejotāji piedalījušies neskaitāmos festivālos Vācijā, Francijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Austrijā, Lielbritānijā, Čehijā, Ungārijā, Krievijā, Ukrainā, Slovākijā, Itālijā, Spānijā, Japānā, Meksikā, un no daudziem mājās atvestas godalgas. Tagad bijušās mākslinieciskās vadītājas iesākto darbu veiksmīgi turpina viņas meita Olga Freiberga, kurai palīdz divas kādreizējās kolektīva dejotājas - Sanita Misika un Gunta Rudene.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO