Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) pagaidām neatvainojas par valdības partneriem veltītajiem asajiem izteikumiem sociālajos tīklos. Ministra preses padomnieks Mārtiņš Drēģeris norādīja, ka «līdz tikšanās reizei ar nacionālo apvienību citu ministra komentāru par šo tēmu nebūs».

Jau ziņots, ka nedēļas nogalē ministrs savā «Twitter» kontā ierakstījis: «Mani neizbrīna SC [»Saskaņas centra«] un NA [nacionālās apvienības VL-TB/LNNK] kopošanās par tikumību, jo viņu mērķis nav brīva LV, bet totalitāra valsts, kuru pēc tam var nodot Kremlim.»

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien pēc koalīcijas partneru iknedēļas sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka ir izlasījusi Rinkēviča izteikumus sociālajos tīklos un tie nav atbalstāmi. «Nevaru iedomāties, ka mūsu koalīcijas partneri iet totalitārās valsts virzienā,» norādīja valdības vadītāja.

Viņa arī informēja, ka uz nākamo koalīcijas sēdi plānots ielūgt Rinkēviču, lai viņš skaidro koalīcijas partneriem savus izteikumus. Politiķe arī pauda, ka sociālajā tīklā «Twitter» paustais ir katra personīgais konts. Vienlaikus Straujuma atzina, ka, piemēram, viņa arī personīgajā kontā nevar rakstīt visu, kas ienākt prātā. Ir jādomā, ko rakstīt arī sociālajos tīklos, ņemot vērā valsts tēlu, kā arī jābūt cieņai pret koalīcijas partneriem, akcentēja premjerministre.

Valdības vadītāja plāno šo jautājumu pārrunāt ar ārlietu ministru klātienē. Tāpat par to varētu diskutēt arī «Vienotība», tomēr partijai šonedēļ nav plānota valdes sēde.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) pastāstīja, ka šodien šis jautājums arī tika pārrunāts koalīcijas sēdē. «Tā nav problēma starp koalīcijas partijām, tā ir viena ministra problēma,» pauda politiķis, piebilstot, ka VL-TB/LNNK aicinās Rinkēviču uz frakcijas sēdi sniegt paskaidrojumus un sagaida, ka ārlietu ministrs publiski atvainosies par šādiem «ļoti skarbiem» apvainojumiem.

Pēc Rasnača teiktā, arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) uzskata, ka tas nav pirmais precedents, kad ārlietu ministrs «uzbrūk» koalīcijas partneriem, tāpēc ZZS aicināja šo jautājumu izskatīt nākamnedēļ koalīcijas sanāksmē.

VL-TB/LNNK Rinkēviča demisiju neplāno prasīt, tomēr cer, ka šāda prakse neturpināsies.

ZZS līderis Uldis Augulis piekrita, ka Rinkēviča paustais ir «pietiekami smagi paziņojumi», tāpēc jābūt skaidrojumam un arī pierādījumiem, ja viņš kaut ko tādu paziņoja.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO