Ņemot vērā atklātas problēmas ar interneta pārlūkprogrammas Internet Explorer drošību, Latvijas Komercbanku asociācija un bankas aicina klientus līdz šo problēmu novēršanai nelietot Internet Explorer darbam ar savām internetbankām un izvēlēties citas interneta pārlūkprogrammas.

Kā informē Latvijas Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV, interneta pārlūkā Internet Explorer atklāta ievainojamība, kas attālināti ļauj uzbrucējam iegūt kontroli pār lietotāja ierīci. Tā kā Internet Explorer ievainojamība ir plaši izziņota, uz tās bāzes paveras iespējas jauniem, mērķētiem uzbrukumiem. Pēc Microsoft ziņām, ievainojamība atļauj veikt attālinātu koda izpildi, novirzot lietotāju uz iepriekš sagatavotu vietni vai saiti, pēc kuras apmeklēšanas ļaundari var iegūt kontroli pār lietotāja datoru.

Eiropas tīklu un informācijas drošības aģentūra (ENISA) ziņo, ka tas ir nozīmīgs apdraudējums, kuram nav ātra risinājuma vai labojuma. Lietotājiem, kuri vēlas novērst apdraudējumu risku, ieteicams lietot citu interneta pārlūku, kamēr Internet Explorer tiks salabots. Interneta lietotājiem vajadzētu apsvērt tādu interneta pārlūkprogrammu izmantošanu kā Mozilla Firefox vai Google Chrome. Ja nav iespējas izmantot citu pārlūku, Microsoft iesaka deaktivizēt VML izpildāmo valodu un Flash spraudņus un instalēt Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET) 4.1 vai 5.0 versiju.

Operētājsistēmu Windows Vista, Windows 7 un Windows 8 lietotājiem Microsoft sola risinājumu tuvākajā laikā, savukārt Windows XP operētājsistēmai atjauninājumu nebūs, jo 2014.gada 8.aprīlī Microsoft oficiāli pārtrauca tehnisko atbalstu šai versijai.

CERT.LV atgādina, ka apdomīga un uzmanīga rīcība izmaksā lētāk nekā infekcijas novēršana. Tieši regulāra programmatūras atjauninājumu uzstādīšana palīdz pasargāt datoru no ievainojamībām.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO