Šodien no Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas un antropoloģijas institūta ugunsgrēka dēļ evakuēti apmēram 200 cilvēki, pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses sekretāre Inga Vetere.

Izsaukums uz Kronvalda bulvāri saņemts ap plkst.15, jo tur pirmajā stāvā dega palīgtelpa 30 kvadrātmetru platībā. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās evakuēti apmēram 200 cilvēki.

Glābēji saņēma informāciju, ka ēkā novērota atklāta liesma, bet notikuma vietā konstatēja sadūmojumu, kas nākuši no telpas ēkas pirmajā stāvā. Ēkai uz laiku tika atslēgta elektrība.

Kā pastāstīja VUGD sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Šembele, ugunsdzēsēji jau pēc pulksten 4 pēcpusdienā liesmas jau bija apdzēsuši, un evakuētajiem cilvēkiem ir atļauts atgriezties telpās, izņemot tajās, kurās notikusi degšana. Telpas pirms cilvēku ielaišanas tika izvēdinātas.

RSU pārstāvis Edijs Šauers pastāstīja, ka telpa 1.stāvā netika izmantota, tā stāvējusi tukša un bija aizslēgta. Iespējams, ka sadūmojumu radīja gruzdošas elektroinstalācijas, taču konkrēto iemeslu skaidros policija. Pēc viņa teiktā, atklātas liesmas nebija. Telpas platība ir 30 kvadrātmetru.

Topošajiem mediķiem mācības Anatomikumā nenotiks ne piektdien, ne sestdien, bet universitāte cer, ka līdz pirmdienai viss jau tiks izvēdināts un savests kārtībā. Zaudējumu apmēru augstskola vēl nav aplēsusi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO