Rīgas pils būvnieku banku kontiem arī turpmāk tiks saglabāts arests. Tā, izskatījusi pilnsabiedrības SBRE sūdzību, nolēmusi prokuratūra. Celtniecības uzņēmumu pārstāvji par šo lēmumu ir neizpratnē, tomēr šādam notikumu pavērsienam ir gatavojušies un atraduši līdzekļus, lai turpinātu būvdarbus gan Rīgas pilī, gan citos objektos. Šāds risinājums rada zaudējumus citām ar būvuzņēmumiem saistītajām kompānijām. Iespējams, tos būvnieki tiesas ceļā prasīs kompensēt procesa virzītājiem.

Ziņa par Valsts policijas īstenoto kontu arestu Rīgas pils būvniekus pārsteidza 22. aprīlī. Arests tika noteikts ne tikai pilnsabiedrības SBRE kontiem, bet arī to veidojošo kompāniju «Skonto» būve un Re&Re banku aktīviem. Termiņš, kad prokuratūrai bija jāsniedz atbilde būvnieku sūdzībā par piemēroto drošības līdzekli, beidzās pagājušajā piektdienā. Šīs nedēļas sākumā saņemta arī oficiāla atbilde.

«Šinīs dienās esam saņēmuši atbildi no procesa virzītāja, un atstāta spēkā ir iepriekšējā situācija. Tas man nav saprotams. Procesa virzītājs mums ir norādījis, lai vēršamies tiesā, ko esam darījuši. Ceram, ka tiesa par šo jautājumu būs maija beigās vai jūnija sākumā un tad arī lems,» stāsta SIA «SKONTO BŪVE» prezidents Guntis Rāvis.

Kāpēc pieņemts šāds lēmumus, prokuratūra nekomentē

Lai arī konti aizvien ir iesaldēti, pasūtījumu izpilde un norēķini ar darbiniekiem, apakšuzņēmējiem vai materiālu piegādātājiem nav apgrūtināti. Gan «Re & Re», gan «Skonto būve» naudu šiem norēķiniem piesaista no citiem grupas uzņēmumiem.

Tāpat celtnieki aizvien ir gatavi pildīt «Valsts nekustamajiem īpašumiem» doto solījumu

un ieskaitīt bankas kontā naudu, kas aprēķināta par ugunsgrēkā nodarītajiem pils postījumiem.

«Mums ir šajās dienās bijušas ļoti konstruktīvas sarunas ar VNĪ pārstāvjiem un pašlaik juristi strādā, lai noformētu līdz galam šīs vienošanās. Neatkarīgi no tā, vai procesa virzītājs atbloķēs mūsu kontus vai ne, mēs savas saistības spēsim izpildīt,» uzsver SIA «SKONTO BŪVE» prezidents Guntis Rāvis.

Rāvis stāsta, ka parakstīt vienošanos plāno šonedēļ, bet naudu ieskaitīt tuvākajā laikā.

No vienas kabatas citā...

Lai arī līdzekļu celtniecības biznesa finansēšanai uzņēmumiem pietiek, naudas izņemšana no vienas kabatas nozīmē tukšumu citā.

«Šie biznesi ciest necieš, bet naudas uzkrājumi, kas ir nepieciešami attīstībai, tiek izmantoti, un agrāk vai vēlāk biznesi cietīs. Agri vai vēlu mēs celsim savas pretenzijas par situāciju, kāda šodien ir izveidojusies,» skaidro «Re & Re» valdes loceklis Didzis Putniņš.

Uz jautājumu, vai vērsīsies tiesā ar prasību pret Valsts policiju, Putniņš neizslēdz šādu iespēju.

Būvuzņēmumi aizvien cer, ka policijas lēmumu par kontu arestu maija beigās vai jūnija sākumā tomēr atcels Rīgas centra rajona tiesa. Vai būvnieki vērsīsies tiesā pret valsti, prasot kompensēt zaudējumus, kas radušies kontu arestu dēļ,

būs atkarīgs no turpmākās ugunsgrēka izmeklēšanas gaitas.
Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams