Saeimas deputāti šodien otrajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas cita starpā paredz aizliegt smēķēšanu citu cilvēku klātbūtnē, ja viņi pret to iebilst, kā arī līdz 21 gadam palielināt vecumu, līdz kuram aizliegts pārdot tabakas izstrādājumus.

Deputāti atbalstīja priekšlikumu papildināt likumu «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu», nosakot, ka smēķētājam ir jārespektē citu cilvēku tiesības uz tīru, ar tabakas un augu smēķēšanas produktu dūmiem nepiesārņotu vidi. Likumā būs paredzēts aizliegums smēķēt citu cilvēku klātbūtnē publiskās vietās, ja cilvēki pret to iebilst.

Deputāti arī atbalstīja Latvijas Ārstu biedrības ierosinājumu kā likuma mērķi noteikt, ka ikviena nesmēķētāja tiesības uz svaigu, nepiesārņotu gaisu un tiesības nepaaugstināt saslimšanas risku ir prioritāras pār smēķētāju interesēm. Šādu normu likumā paredzēts iekļaut, ņemot vērā ikvienas personas tiesības dzīvot labvēlīgā vidē, kā arī valsts pienākumu aizsargāt cilvēku veselību un to, ka otrreizējie dūmi apdraud cilvēka veselību, izraisot onkoloģiskas, sirds asinsvadu un elpošanas orgānu slimības.

Tāpat parlamentārieši atbalstīja priekšlikumu no 18 līdz 21 gadam palielināt vecumu, līdz kuram aizliegts pārdot tabakas izstrādājumus un augu smēķēšanas produktus.

Deputātu atbalstītā likumprojekta redakcija nosaka, ka smēķēšana ir arī «elektroniskās smēķēšanas ierīces apzināta lietošana tādā veidā, ka notiek ieelpošana un rezultātā izdalās dūmi un tvaiks». Tas nozīmē, ka arī uz elektronisko cigarešu lietošanu varētu attiekties smēķēšanai noteiktie ierobežojumi. Savukārt Beztabakas nozares asociācija iebilst, ka elektroniskās cigaretes nav tabakas izstrādājums.

Saeimai vēl būs jālemj par likuma grozījumiem trešajā, galīgajā, lasījumā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO