Šodien Zvērinātu advokātu padome ir reģistrējusi zvērināta advokāta Viktora Tihonova biroju, kurā ar jaunu nosaukumu darbosies Andra Grūtupa biroja juristi. Grūtups savu advokātu biroju izveidoja 1991.gadā, bet pēdējos gados jurista praksi faktiski bija pametis, ļaujot bijušajiem padotajiem biroja nosaukumā turpināt izmantot savu vārdu.

Kā norādīts paziņojumā presei, saistībā ar biroja dibinātāja un patrona Grūtupa aiziešanu mūžībā Grūtupa biroja darbība juridiskā izpratnē tiek izbeigta. «Patrons nevēlējās, lai pēc savas aiziešanas birojs turpinātu darbību ar viņa uzvārdu. Šāda izvēle mums liekas pašsaprotama un loģiska, jo par Andri Grūtupu ir palikuši ļoti daudzi pieminekļi grāmatu un sasniegto darbu izskatā. Patrons paliks mūsu piemiņā. Tomēr ne reizi netika pieļauta varbūtība, ka profesionālā pēctecība tiktu pārtraukta,» pausts paziņojumā.

Tādēļ ticis izveidots jauns zvērinātu advokātu birojs, tam piešķirot nosaukumu «Zvērināta advokāta Viktora Tihonova birojs». Tihonova birojā tiks saglabāta Grūtupa biroja komanda, un tas turpinās darbu līdz šim izmantotajās telpās Rīgā, Skolas ielā 12a-2.

Biroja prioritāte arī turpmāk būšot lietu vešana tiesā civillietās, administratīvajās un krimināllietās. Šī mērķa sasniegšanai tiek solīts pielietot visas biroja teorētiskās un praktiskās juridiskās zināšanas, iemaņas un iegūto kvalifikāciju. «Mēs arī turpmāk centīsimies godprātīgi izpildīt savu advokātu pienākumu un pēc labākās sirdsapziņas izpildīt aicinājumu palīdzēt klientam atrisināt juridisko kāzusu, sasniedzot pēc iespējas labāko rezultātu. Sekosim savai devīzei «Uzvarēt un nepadoties!«,» uzsvērts paziņojumā.

Jau ziņots, ka 15.jūnija vakarā Grūtups, visticamāk, tika izdarījis pašnāvību nošaujoties. Advokāta mirstīgās atliekas tika atrastas dzīvoklī namā Rīgā, Vaļņu ielā 11, kurā mitinās arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts svētdien īsi pirms pusnakts.

Grūtupam bija smagas veselības problēmas. Kā liecina LETA rīcībā esošā informācija, advokātam bija onkoloģiska saslimšana.

Valsts policija (VP) turpina izmeklēšanu, lai noskaidrotu advokāta nāves apstākļus. VP iepriekš paziņoja, ka kriminālprocesā paredzēts veikt tiesu medicīnisko un ballistisko ekspertīzi, lai noskaidrotu notikušā apstākļus. Izmeklēšanas ilgumu policija atturas prognozēt, norādot, ka tiesu medicīniskajai ekspertīzei varētu būt nepieciešams vismaz mēnesis.

Sākotnējā informācija liecina, ka traģēdijas brīdī Grūtups dzīvoklī atradies viens pats. Policiju par notikušo informēja Grūtupam tuvi cilvēki, kuri kopā ar viņu dzīvojuši. Kopš izsaukuma un paša notikuma pagājušas minūtes. Dzīvoklī atrastais ierocis esot Grūtupa.

Šobrīd galvenā policijas izvirzītā versija ir, ka Grūtups ir izdarījis pašnāvību. To apliecina arī dzīvoklī atrastā pirmsnāves vēstule.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams