Pašreizējais pasaules čempions un pārliecinošais kopvērtējuma līderis francūzis Sebastjans Ožjē no «Volkswagen» komandas svētdien triumfēja pasaules autorallija čempionāta (WRC) desmitajā posmā, kas risinājās Austrālijā, priekšlaicīgi garantējot čempiona titulu.

Ožjē līderpozīciju ieguva otrajā sacensību dienā, turpinājumā braucot ļoti pārliecinoši un uzvarot septiņos ātrumposmos pēc kārtas. Sacensību noslēgumā viņš par 12,3 sekundēm apsteidza vēl vienu «Volkswagen» braucēju Jari Mati Latvalu no Somijas.

Latvala svētdien piedzīvoja tehniskas problēmas, tomēr tika ar tām galā, nosargājot otro vietu. Aiz viņa palika «Citroen» pilots Kriss Mīke no Lielbritānijas.

Tikmēr sesto vietu izcīnīja «Ford» komandas igauņu braucējs Ots Tenaks.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā divus etapus pirms sezonas beigām Ožjē ticis pie 235 punktiem un ir nenotveramā attālumā, jo Latvalu apsteidz jau par 101 punktu. Savukārt trešais ar 111 punktiem ir vēl viens «Volkswagen» braucējs Andrēass Mikelsens no Norvēģijas, kurš Austrālijā izcīnīja ceturto vietu.

Ožjē par pirmoreiz par pasaules čempionu 2013.gadā tika kronēts jau divus posmus pirms sezonas beigām, bet pērn viņš titulu ieguva posmu pirms sezonas noslēguma.

Aizpērn Ožjē uzvarēja deviņos etapos, pērn izcīnīja astoņas uzvaras, bet šogad viņš pagaidām ticis pie septiņiem panākumiem. Zīmīgi, ka līdz tam, esot aiz Lēba muguras, viņš karjerā bija guvis vien septiņas uzvaras.

Arī «Volkswagen» komanda jau garantējusi trešo Konstruktoru kausu pēc kārtas.

Foto: Volkswagen Motorsport

Pirms tam deviņus gadus pēc kārtas - no 2004. līdz 2012.gadam - čempiona gods tika leģendārajam francūzim Sebastjanam Lēbam.

Ožjē tagad kļuvis par ceturto visu laiku titulētāko pilotu, atpaliekot vienīgi no Lēba, kā arī somiem Juhas Kankunena un Tomija Mekinena, kuri abi karjeras laikā triumfēja četrās sezonās.

Šajā sezonā pasaules čempionāta kalendārā ir 13 sacīkstes. Noslēdzošais sezonas posms novembra vidū tiks aizvadīts Velsā.

Kā zināms, pēc 2014.gada WRC sezonas savu karjeru noslēdza 2008. un 2009.gada pasaules vicečempions Miko Hirvonens no Somijas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams