FOTO: Reinisnitiss.com

Līdztekus desmitajam FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmam šajās brīvdienās Barselonā norisinājās arī sestais Eiropas rallijkrosa čempionāta posms. Set Promotion komandā startējošais S1600 klases braucējs Jānis Baumanis tajā izcīnīja 3.vietu un uzlaboja savas pozīcijas čempionāta kopvērtējumā. Pasaules čempionāta Supercar klasē startējošais Reinis Nitišs tikmēr ar atzīstamu sniegumu kvalificējās pusfinālam, kur ierindojās sestajā pozīcijā un finālā neiekļuva. Pirms tam priekšsacīkstēs Nitišs četru braucienu summā guva septīto vietu.

Spānijā šāda līmeņa rallijkrosa sacensības pēdējo reizi notika 1989.gadā, tādēļ 2015.gada pasaules un Eiropas čempionāta vajadzībām tika izbūvēta jauna trase. Vienu daļu no tās veido asfalta sekcija, ko līdz šim deldējuši Formula 1 bolīdi un MotoGP klases motocikli, bet otru - pilnīgi jauna, it visiem sportistiem nepazīstama grants sekcija, kurā sportistu mašīnas pirmo reizi iebrauca tikai sestdienas rīta brīvajos treniņos. Pēc trim sestdienas kvalifikācijas braucieniem Jānis atradās kopvērtējuma trešajā pozīcijā un svētdien uz Katalonijas rallijkrosa trasi devās labā noskaņojumā.

Diena rallijkrosistiem, kā ierasts sākās ar iesildīšanās braucieniem un tajos Jānis uzrādīja piekto labāko apļa laiku. Sekojošajā pēdējā kvalifikācijas braucienā, kur latviešu sportistam atkal pretī stājās spēcīgākie konkurenti - francūzis Andrea Dubūrs, ungārs Kristiāns Žābo un dānis Ulriks Linnemans -, pēc pamatīgas spēkošanās Jānis ierindojās trešajā pozīcijā aiz Žābo un Dubūra, bet kvalifikācijas sesiju kopumā noslēdza ceturtajā pozīcijā.

«Barselonas posms parādīja, ka S1600 klasē nav vāju konkurentu. Ja pēc četriem kvalifikācijas brauciena apļiem septiņus, astoņus braucējus šķir sekunde, tas ir rādītājs. Treniņbraucienos rezultāti pat ir vēl blīvāki, jo sekundē iekļaujas apmēram 15 sportisti. Tieši tāpēc uzvaras nenāk viegli un ir diezgan intensīvi jāstrādā, lai būtu pirmais,» stāsta Jānis Baumanis.

FOTO: Baumanis Motorsport Photography

Izcīnījis tiesības braukt Barselonas posma pusfinālā, Jānis savā braucienā stājās uz pirmās starta līnijas līdzās Žābo.

Pēc teicama starta Jānis izvirzījās vadībā un pozīciju nosargāja līdz pat finišam,

lai gan spiediens no aizmugures bija milzīgs un pārsvars pār ungāru sportistu, šķērsojot finiša līniju bija vien 0,266 sekundes. Jāpiezīmē, ka Jānis bija visātrākais no visiem pusfināla braucējiem un viņam pieder arī pusfināla braucienu apļa laika rekords.

Ja iepriekšējā Eiropas čempionāta posmā Lohīkā, Francijā Jānis finālam nekvalificējās, tad Barselonā latviešu sportists bija starp sešiem ātrākajiem un sīvu cīņu rezultātā izcīnīja vietu uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

«Barselonā izcīnīju trešo vietu un esmu ļoti apmierināts. Tomēr vislielākais gandarījums man ir par pusfināla braucienu, jo uzrādīju absolūti ātrāko apļa laiku un arī kopējais brauciena laiks bija labāks nekā konkurentiem. Tas nozīmē, ka arī šajā jaunajā trasē esmu iemācījies atrast ātrumu,» komentē Jānis.

FOTO: Baumanis Motorsport Photography

Pēc Barselonas posma ir ievērojami mainījusies situācija Eiropas čempionāta kopvērtējumā S1600 klasē. Pirms šīs nedēļas nogales Jāņa pārsvars pār tuvāko sekotāju Ulriku Linnemanu no Dānijas bija deviņi punkti un pār trešajā pozīcijā esošo Žābo – 28. Tagad,

pēc aizvadītiem sešiem posmiem latvietis aizvien ir līderis,

bet otrajā pozīcijā atrodas Žābo. Jāņa pārsvars pār viņu – 26 punkti. Uz trešo vietu kopvērtējumā tikmēr pakāpies francūzis Andrea Dubūrs, kurš no Jāņa atpaliek par 28 punktiem.

Eiropas čempionātā tagad atlicis tikai viens posms un tas tiks aizvadīts oktobra vidū Itālijā. Pavērojot situāciju čempionāta kopvērtējuma tabulā, redzams, ka Jānim nepieciešams pavisam nedaudz, lai virs galvas celtu uzvarētāja kausu. Tas nozīmē, ka atbildīgākās sacensības ir tikai priekšā un būs jāiegulda pamatīgs darbs, lai tām sagatavotos iespējami kvalitatīvi.

«Čempionātā tagad ir iekrāts vēl lielāks pārsvars un, dodoties uz Itāliju, man būs tikai viens mērķis - uzvarēt. No vienas puses mēs Itālijā varam būt piesardzīgi un nobraukt tā, lai iegūtu nepieciešamos piecus punktus, tomēr tāds nav mans plāns. Mans plāns ir iegūt maksimālos 30 punktus, lai čempionātā būtu kārtīgs pārsvars un prieks par labi aizvadītām sacensībām. Tāpēc par atpūtu runāt vēl ir pāragri, jo būs daudz jāstrādā,» stratēģiju gaidāmajām sacensībām Itālijā izklāsta Jānis.

Eiropas čempionāta kopvērtējumā pēc sešiem aizvadītiem posmiem Jānis Baumanis ar iekrātiem 136 punktiem ir stabils līderis. Otrajā pozīcijā ar 110 punktiem atrodas Kristiāns Žābo, bet trešais ir Andrea Dubūrs. Viņa kontā 108 punkti.

Tikmēr Nitišs sacensību otrās dienas laikā startēja divās kvalifikācijas kārtās, kurās 42 dalībnieku konkurencē uzrādīja 17. un 10. ātrāko laiku, kas četru kvalifikācijas kārtu kopsummā bija pietiekami, lai ierindotos 7. vietā un kvalificētos pusfinālam, kurā iekļuva 12 ātrākie sacensību dalībnieki.

FOTO: Reinisnitiss.com

Pusfinālā Nitišam padevās ātrs starts, pēc kura jēkabpilietis spēja ne tikai apsteigt Robinu Larsonu, bet arī izmantot Matiasa Ekstrema kļūdu, un pakāpties uz otro vietu. Tomēr jau pirmā apļa izskaņā Nitiša vadītā Ford Fiesta ST automašīna zaudēja ātrumu, kā rezultātā gan Larsons, gan Olsbergs MSE komandas biedrs Andrēass Bakeruds spēja viņu apsteigt. Brauciena turpinājumā, pēc Joker apļa veikšanas, Nitišs atkrita uz sesto vietu, kurā arī sasniedza finišu.

«Sacensību svarīgākajā braucienā – pusfinālā – man padevās labs starts un ieguvu izdevīgu pozīciju, lai cīnītos par vietu finālā. Diemžēl, pirmā apļa laikā automašīna zaudēja ātrumu, un ar šādiem apļa laikiem iekļūt finālā nebija iespējams. Man ar komandu šobrīd priekšā liels darbs, analizējot tehniskos datus, automašīnu un manu braukšanu, lai atklātu šīs problēmas cēloni. Šobrīd ir nepadarīta darba sajūta, jo kvalifikācijas kārtu laikā spējām uzrādīt konkurētspējīgus apļa laikus un cīnīties par augstākajām vietām. Vēlos uzslavēt Barselonas posma rīkotājus, kuri savā debijas reizē bija sagatavojuši lielisku trasi, kura bija tehniski sarežģīta braucējiem un vienlīdz aizraujoša skatītājiem, lai visi izbaudītu īstenas rallijkrosa sacensības un gūt pozitīvas emocijas! Uz tikšanos Turcijā, Stambulā, kur pēc divām nedēļām brauksim vēl vienā Formula 1 trasē, kurā nu izveidots arī rallijkrosam atbilstošs aplis!» tā Reinis Nitišs.

Reinis Spānijā izcīnīja 11 punktus – 10 punktus par septīto vietu pēc četrām kvalifikācijas kārtām, kā arī vienu punktu par sesto vietu pusfinālā. Desmit posmu laikā Nitišs iekrājis 134 punktus un Pasaules RX kopvērtējumā šobrīd ierindojas 7. vietā. Čempionāta līderpozīcijā ar 243 punktiem atrodas Spānijas posma uzvarētājs un 2014. gada pasaules čempions rallijkrosā Peters Solbergs.

FOTO: Reinisnitiss.com

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO