Pāvests Francisks, kurš otrdien ieradās savā pirmajā vizītē Savienotajās Valstīs, trešdien tiksies ASV prezidentu Baraku Obamu Baltā nama Ovālajā kabinetā un ceturtdien uzrunās abas Kongresa palātas.

Pēc tikšanās ar prezidentu pāvests piedalīsies parādē, ko, domājams, vēros desmitiem tūkstošiem cilvēku, kopīgi aizlūgs ar aptuveni 300 ASV bīskapiem un piedalīsies kanonizācijas dievkalpojumā, kurā svēto kārtā tiks iecelts XVIII gadsimta misionārs un Kalifornijas evaņģelizētājs Hunipero Serra.

Ceturtdien pāvests uzrunās abas ASV Kongresa palātas, piektdien Ņujorkā uzstāsies ar runu ANO Ģenerālajā asamblejā un vadīs misi arēnā «Madison Square Garden», bet sestdienu un svētdienu pavadīs Filadelfijā.

Francisks ieradās ASV otrdien pēc četru dienu vizītes Kubā. Militārajā lidostā pie Vašingtonas pāvestu sagaidīja Obama un ASV viceprezidents Džo Baidens ar ģimenēm, ASV katoļu baznīcas pārstāvji un jaunieši no vietējām katoļu skolām.

Pēc tam francisks automašīnā «Fiat 500L» devās uz Vatikāna vēstniecību, kur pavadīja nakti.

«Šīs valsts pilsoņiem ir iespēja apsveikt viņu un parādīt, cik silti viņa vēsts tiek uzņemta šajā valstī,» sacīja Baltā nama preses sekretārs Džošs Ērnests, piebilstot, ka pāvests kalpojis par paraugu daudziem, izdzīvojot savas vērtības dzīvē.

«Viņš ne tikai runā par tām, bet tās izdzīvo,» sacīja Ērnests.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO