Augsta līmeņa Ēģiptes delegācija Parīzē risina sarunas par četru Francijas karakuģu iegādi, tostarp diviem sākotnēji Krievijai paredzētajiem helikopteru bāzes kuģiem «Mistral», vēsta laikraksts «La Tribune».

Pilnvaras slēgt vienošanos personīgi devis Ēģiptes prezidents Abdelfatahs as Sisi. Papildus «Mistral» Ēģipte ir ieinteresēta arī nopirkt divas korvetes «Gowind».

Tomēr pašlaik neizdodas vienoties par kuģu iegādi, jo Ēģipte Francijas Ekonomikas ministrijas piedāvāto «Mistral» cenu uzskata par pārāk augstu. Kā raksta «La Tribune», pagājušajā nedēļā sarunas gandrīz izjukušas, tomēr pēdējā brīdī tās izdevies atjaunot.

Avīze raksta, ka galīgais lēmums jāpieņem līdz oktobra beigām. Ēģiptes delegācija jau apmeklējusi Sennazēru, kur bāzējas «Mistral». Kairas plānos ir bāzes kuģu izvietošana Vidusjūrā un Sarkanajā jūrā, lai būtu iespējams iejaukties konfliktos Lībijā un Jemenā, raksta «La Tribune».

Francijai pirmais «Mistral» klases kuģis Krievijai bija jāpiegādā pērn, taču piegāde tika iesaldēta, reaģējot uz Krimas aneksiju un tās dēļ ieviestajām Eiropas Savienības (ES) sankcijām pret Maskavu.

Līguma laušana ar Krieviju valstij izmaksās vismaz 1,1 miljardu eiro, ja valdība neatradīs pircēju, paziņojis premjera padomnieks aizsardzības un drošības jautājumos Luī Gotjē. Šajā summā iekļautas izmaksas desanta helikopteru bāzes kuģu uzturēšanai darba kārtībā, kā arī nodevas to turēšanai Sennazēras ostā, kas mēnesī sasniedz divus miljonus eiro.

Taču šī summa neiekļauj izmaksas Krievijas uzstādīto iekārtu noņemšanai, sacīja Gotjē. Šos darbus paredzēts pabeigt ātrākais martā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams