Krievija trešdien Sīrijā sākusi uzlidojumus džihādistu grupējuma «Islāma valsts» pozīcijām, pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis ģenerālmajors Igors Konašenkovs.

Avoti Sīrijā ziņu aģentūrai AFP atklāja, ka Krievija veikusi uzlidojumus kopā ar Sīrijas prezidenta Bašara al Asada spēkiem.

«Saskaņā ar Krievijas Federācijas bruņoto spēku augstākā virspavēlnieka Vladimira Putina rīkojumu Krievijas gaisa-kosmisko spēku lidmašīnas šodien sākušas īstenot operāciju, veicot precīzus triecienus pa teroristiskā grupējuma «Islāma valsts» pozīcijām Sīrijā,» paziņoja Konašenkovs.

«Krievijas Federācijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu informējis savus kolēģus Kolektīvās drošības līguma organizācijā, ka gaisa operācijā Sīrijā Krievijas lidmašīnas veic triecienus pa «Islāma valstij» piederošu kara tehniku, sakaru mezgliem, transportlīdzekļiem, ieroču noliktavām, munīciju un degvielu un smērvielām,» sacīja Konašenkovs.

Kā telekanālam CNN trešdiena pavēstīja ASV amatpersona, Krievija Sīrijā pirmo gaisa triecienu veikusi pie Homsas pilsētas.

Avoti Sīrijā AFP sacīja, ka Krievijas un Sīrijas spēki veikuši vairākus uzlidojumus teroristu pozīcijām Homsas, Hamas un Latākijas provincēs.

Lielbritānijā bāzētā novērotāju organizācija «Syrian Observatory for Human Rights» (SOHR) iepriekš ziņoja, ka

uzlidojumos Homsā gājuši bojā vismaz 27 civiliedzīvotāji.

Daļu Homsas provinces kontrolē Sīrijas režīma spēki, bet daļu «Islāma valsts», bet

nevienā no rajoniem, kuros minētajās trīs provincēs uzlidojumus veikusi Krievija, «Islāma valstij», domājams, nav stipru pozīciju.

Homsā rajonus, kuros veikti uzlidojumi, galvenokārt kontrolē grupējums «Al Nusra», kas ir cieši saistīts ar starptautisko teroristisko organizāciju «Al Qaeda». Savukārt Latākijā bombardētos rajonus kontrolē kaujinieku koalīcija, kas tiek dēvēta par «Iekarošanas armiju» un ietver sevī arī «Al Nusra».

Rajonus, kuriem uzbrukts Hamā, lielākoties kontrolē islāmisti un mēreno nemiernieku grupējumi, vēsta AFP.

Kāda augsta ranga ASV amatpersona AFP sacīja, ka ASV valsts sekretārs Džons Kerijs norādījis Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam, ka

Krievijas solis ir pretrunā tās pasludinātajiem centieniem mazināt konfliktu un nepalīdz šiem centieniem.

Kāda cita ASV amatpersona pastāstīja, ka izlūkošanas centrā Bagdādē strādājošs Krievijas ģenerālis kājām ieradies ASV vēstniecībā un informējis par gaidāmo uzlidojumu.

«Viņi mums sniedza informāciju, ka veiks triecienu Sīrijā,» sacīja amatpersona, piebilstot, ka

krievi viņus brīdinājuši aptuveni stundu pirms uzlidojuma.

«Tas bija Homsas tuvumā.»

Krievija pieprasījusi ASV lidmašīnām Sīrijā nelidot, bet nav sniegusi nekādu ģeogrāfisko informāciju par to, kur tiek plānots trieciens. ASV amatpersona norādīja, ka sabiedroto misijas turpinās kā ierasts.

ASV Valsts departamenta preses sekretārs Džons Kērbijs paziņoja, ka Krievijas gaisa uzlidojumi negrozīs ASV vadītās koalīcijas stratēģiju cīņā pret «Islāma valsti».

«ASV vadītā koalīcija turpinās lidojumu misijas virs Irākas un Sīrijas, kā plānots,»

žurnālistiem sacīja Kērbijs.

Iepriekš šonedēļ kāda ASV amatpersona sacīja CNN, ka Krievija var veikt gaisa triecienus Sīrijā kuru katru dienu.

«Viņi var sākt jebkurā brīdī,» teica amatpersona. «Viņi ir gatavi.»

Pēc vairāku dienu izpētes lidojumiem nav iemesla tos nesākt, piebilda amatpersona. Krievijas bezpilota lidaparāti ievākuši informāciju par potenciālajiem mērķiem. Tomēr ASV nezina, kas Krievijai ir padomā un kad Maskava izlems veikt gaisa triecienus.

Latākijas gaisa bāzē Sīrijā patlaban ir četri Krievijas iznīcinātāji «Su-34» un vairāk nekā 600 karavīri.

Pentagona pārstāvis Pīters Kuks otrdien reportieriem pavēstīja, ka ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters licis saviem padotajiem atvērt komunikācijas līnijas ar Krieviju konflikta novēršanai.

Sarunu laiku plānots noteikt tuvākajās dienās. To mērķis ir panākt ASV vadītās koalīcijas gaisa spēku drošību, skaidroja Kuks.

Viņš piebilda, ka jautājumā par «Islāma valsts» apkarošanu abu pušu viedokļi ir līdzīgi, taču mērķis ir cīņa pret «Islāma valsti», nevis Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma aizstāvēšana.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams