Mielavs un Pārcēlāji

FOTO: Publicitātes foto

Piektdien, 2. oktobrī, plkst.19.30 kultūras pils «Ziemeļblāzma» Lielajā zālē notiks «Mielava un pārcēlāju» vienīgais akustiskais koncerts, atklājot jaunās skaņuplates «Atsaukties» koncertturneju. Kā informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Kristīne Lipenite, koncertprogrammā būs iekļautas dziesmas no jaunās skaņuplates «Atsaukties», kā arī dziesmas no iepriekšējiem pieciem «Mielava un pārcēlāju» albumiem. Tāpat koncertā izskanēs arī grupas «Jauns mēness» nozīmīgākie skaņdarbi.

Skaņuplate «Atsaukties» nāk klajā pēc septiņu gadu pārtraukuma. Kā viens no pirmajiem jaunās dziesmas noklausījās mūzikas aprakstīšanas lielmeistars Klāss Vāvere: «Noklausījos astoņas dziesmas no «Mielava un Pārcēlāju» jaunā albuma. Sajūta, kā satiekot senu draugu un pārliecinoties - jā, viņš ir tāds, kā vienmēr esmu zinājis, tikai foršāks! Stilistiski izmaiņas nav lielas, bet būtiskas - kā jau pēc daudziem pazīšanās gadiem, visu izšķir nianses. Ainara [Mielava] intonācija ir nepretenciozāka, mazāk moralizējoša, vairāk vērojoša un reflektējoša, un tādēļ jo uzrunājošāka. Ierasti minimālistiskais, ar pārliecību un izjūtu iespēlētais instrumentālais pavadījums, kur katra nots ir pamatota, bet skan brīvi un dabiski, ir izkopts līdz stila pilnībai, un vairs nav tikai fons autordziesmas teksta vēstījumam. Tas viss veido lieliski sabalansētu daudzslāņu veselumu, kur katra dziesma ir pilnvērtīgi funkcionējoša mikropasaule. Nebrīnīšos, ja šis būs «Pārcēlāju» līdz šim iedarbīgākais veikums».

Prezentējot albumu «Atsaukties», «Mielavs un pārcēlāji» līdz gada beigām sniegs koncertus arī citās Latvijas pilsētās - Jelgavā, Jūrmalā, Madonā, Siguldā, Smiltenē, Ādažos, Saldū, Ventspilī, Cēsīs, Liepājā, Rēzeknē un Rīgā.

Biļetes nopērkamas «Biļešu paradīzes» kasēs un interneta vietnē «www.bilesuparadize.lv».

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO