Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) īsteno akciju «Paņem priekšā mākslu!», kuras laikā laiž klajā audumu maisiņu sēriju ar provokatīvu Latvijas laikmetīgās mākslas darbu attēliem.

Ar akciju «Paņem priekšā mākslu!» LLMC pārstāvji un iesaistītie mākslinieki vēlas atgādināt, ka publisko telpu, kultūru un izglītību nedrīkst pakļaut subjektīvai izpratnei par tikumības normām, kas noved pie mākslinieciskās brīvības ierobežošanas un atsevišķu sabiedrības grupu diskriminācijas.

Akcijā «Paņem priekšā mākslu!» izmantoti mākslinieku Ivara Grāvleja, Maijas Kurševas, Miķeļa Fišera, Ingas Melderes, Kristiana Brektes, Andreja Strokina, Arņa Balčus darbi, kuros autori izmantojuši nenormatīvu leksiku, erotiskus tēlus un divdomīgus sižetus, kas norāda uz daudziem sastrēguma punktiem mūsu sabiedrībā un aicina pievērst uzmanību noklusētām un bieži vien neērtām tēmām. Autoru loks akcijas gaitā tiks papildināts.

Ņemot vērā to, ka pirms dažām nedēļām dzejniece un skolotāja Iveta Ratinīka saņēma aizrādījumu par Agneses Krivades dzejoļa «Svētīgi» analīzi latviešu literatūras stundā, akcijas rīkotāji katrā auduma maisiņā ievietos arī šā dzejoļa izdruku latviešu valodā un kādā no tulkojumiem.

Īpašos akcijas maisiņus par simbolisku samaksu no 9. oktobra iespējams iegādāties LLMC, Alberta iela 13, septītajā stāvā, kā arī Kaņepes Kultūras centrā, grāmatnīcā «Bolderāja» un festivālā «Skaņu mežs».

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO