Austrālija legalizēs marihuānas audzēšanu medicīniskiem un zinātniskiem nolūkiem, sestdien paziņoja valdība.

Veselības ministre Sūzana Leja pavēstīja, ka attiecīgi likuma grozījumi tiks iesniegti parlamentā nolūkā nodrošināt alternatīvus līdzekļus to personu aprūpei, kas sirgst ar nedziedināmām slimībām.

«Šī valdība ir ārkārtīgi līdzcietīga pret to austrāliešu ciešanām, kas sirgst ar nedziedināmām slimībām, un vēlas nodrošināt piekļuvi visefektīvākajai iespējamajai aprūpei,» norādīja Leja.

Tomēr marihuānas audzēšana izklaides nolūkiem Austrālijā joprojām būs aizliegta.

Jau tagad marihuānas smēķēšana Austrālijā ir plaši izplatīta, un vairumā štatu policija neizvirza apsūdzības cilvēkiem, kuri pieķerti ar nelielu «zālītes» daudzumu, kas domāts personīgai lietošanai. Tomēr liela apjoma marihuānas audzēšana un glabāšana komerciālos nolūkos joprojām tiek sodīta.

Leja paskaidroja, ka tie marihuānas audzētāji, ka kaņepes kultivēs medicīniskiem nolūkiem, tiks licencēti, lai nodrošinātu «drošu, likumīgu un ilgtspējīgu» alternatīvo medikamentu ražošanu.

Viņa uzsvēra, ka likuma grozījumi nodrošinās «pareizu līdzsvaru» starp marihuānas pieejamību pacientiem, sabiedrības drošību un Austrālijas starptautiskajām saistībām.

Valdības ieceri atbalsta arī opozīcija, un tāpēc sagaidāms, ka likumprojekts parlamentā tiks apstiprināts.

Vairums štatu arī cer, ka marihuānas audzēšana medicīniskiem mērķiem kļūs par papildus nodokļu ienākumu avotu un ļaus radīt jaunu eksporta industriju.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams