Juriste Aija Osmane

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Lailas Brices meitas adopcijas lietā Lielbritānijas tiesa atstājusi negrozītu iepriekšējo lēmumu par meitas Kristīnes adopciju, pastāstīja Brices advokāte Aija Osmane. Tiesa Lielbritānijā šodien atzina, ka Lailas Brices meitas, kuru viņai atņēma valsts sociālie dienesti, adopcija atbilst meitenes interesēm.

Tāpat Lielbritānijas tiesa uzskata, ka Bricei nav tiesību pārsūdzēt šo spriedumu.

Tiesa šādam lēmumam kā pamatojumu norādījusi to, ka iepriekšējais process par meitas adopciju un šis ir saistīts. Osmane informēja, ka patlaban nepieciešams iegūt papildus informāciju par tiesas spriedumu, taču paredzams, ka

Brice varētu vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT).

Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs - vēstnieks Raimonds Jansons pastāstīja, ka Latvija šajā jautājumā strādās līdzšinējā režīmā un nākamās darbības jāvērtē Bricei un viņas advokātei - vai esošās iespējas Lielbritānijas tieslietu sistēmā ir izsmeltas.

Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis tikmēr sociālā portāla «Twitter» vietnē norāda, ka

vēstniecība turpinās dialogu ar britu institūcijām.

Arī Ārlietu ministrijas preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons norādīja, ka Anglijas tiesa apstiprinājusi Brices meitas adopciju. Viņš piebilda, ka Latvijas vēstnieks Lielbritānijā piedalījies tiesas sēdē un tālākie tiesiskie soļi ir atkarīgi no Brices un viņas advokāta.

Jau ziņots, ka Latvijas nostāja ir, ka bērna adopcijas lieta jāizskata Latvijā. Ministrija arī uzsver apstākli, ka Lielbritānijas iestādes neinformēja Latvijas pusi par bērna izņemšanu no Latvijas valstspiederīgā ģimenes.

Brices meitu Katrīnu Lielbritānijas sociālie dienesti izņēma no ģimenes pirms vairākiem gadiem. Sieviete vērsās Latvijas iestādēs, lūdzot palīdzību meitu atgūt. Visi apstākļi, kādēļ bērns no ģimenes tika izņemts, oficiāli netiek atklāti. Māte teica, ka bērnu atstājusi vienu, jo bija jāsteidzas uz darbu, bet Lielbritānijas mediji vēstījuši, ka bērns nav bijis pienācīgi aprūpēts.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO