Par Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sekretāru Inta Dāldera («Vienotība») vietā ceturtdien komisija iecēla Kārli Krēsliņu (NA).

Komisijas vadītājs Ringolds Balodis («No sirds Latvijai») ceturtdien rosināja Dālderi atstādināt no komisijas sekretāra amata, jo viņš atteicies parakstīt sagatavoto gala ziņojumu. Šādu ierosinājumu atbalstīja komisijas vairākums - septiņi deputāti.

Pēc tam Balodis aicināja par komisijas sekretāru ievēlēt Krēsliņu, un viņš amatā tika apstiprināts ar septiņu parlamentāriešu atbalstu.

Jau ziņots, ka komisija otrdien noslēdzošajā sēdē ar balsu vairākumu apstiprināja tās gala ziņojumu, tajā saglabājot septiņu politiski un morāli atbildīgo personu vārdus. Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likums nosaka, ka gala ziņojums pirms iesniegšanas Saeimas prezidijam ir jāparaksta komisijas vadītājam un sekretāram.

Dālderis rosināja no gala ziņojuma izslēgt visu personu vārdus, kam piedēvēta morālā un atbildība par Zolitūdes traģēdiju, norādot, ka atbildību, vai tās pakāpi var noteikt tikai tiesa. Ar balsu vairākumu šis priekšlikums tika noraidīts.

Ja prezidijs lems par gala ziņojuma tālāku virzību, tad tas tiks nolasīts no Saeimas tribīnes kādā no gaidāmajām Saeimas plenārsēdēm.

Vēstīts, ka komisijas deputāti vairāk kā 80 lappusēs apkopojuši secinājumus par Zolitūdes traģēdiju. Tajā minēti vairāki rosinājumi, kā uzlabot drošības situāciju saistībā ar būvniecību Latvijā.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā «Maxima» 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO