Mediķu pikets

FOTO: Edgars Kalmēns/TVNET

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkotais pikets šodien pie Saeimas ēkas pulcēja ap 200 cilvēku, kas pieprasīja palielināt finansējumu veselības aprūpei, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotāju tiesības uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi. Piketā mediķiem pievienojās arī Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvji.

Akcija tiek rīkota laikā, kad Saeima lems par nākamā gada valsts budžetu pirmajā lasījumā.

Kā norāda LVSADA, patlaban Latvijā ir vissliktāk pieejamā veselības aprūpe Eiropas Savienībā (OECD un EK dati), ko raksturo augsti mirstības un invaliditātes rādītāji, kā arī piespiedu pāreja uz maksas medicīnu. Neraugoties uz to, valdība 2016. gada budžeta projektā veselības nozarei ir atvēlējusi tikai 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir vēl mazāk nekā šogad. Vidēji citās Eiropas Savienības valstīs veselības aprūpei tiek atvēlēti 7,3% no IKP, bet jaunajās dalībvalstīs – 5% no IKP.

Protesta akcijas rīkotāji aicinās Saeimas deputātus nekavējoties būtiski palielināt finansējumu veselības aprūpei, lai panāktu pacientu līdzmaksājumu samazināšanu, kvotu palielināšanu veselības aprūpei, kā arī palielinātu atalgojumu veselības nozarē strādājošiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO