Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vadītāja Inita Juhņēviča

FOTO: LETA

Rīgas riteņbraukšanas skolas darbībā atklāti pārkāpumi, pirmdien intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vadītāja Inita Juhņēviča. Viņa norādīja, ka pārbaudes laikā šajā skolā atklāti trīs galvenie trūkumi.

Konstatēts, ka skolas audzēkņi nav iepazīstināti ar drošības noteikumiem, kā arī daļai no viņiem nav velobraucēja apliecības. Šīs apliecības nav bijušas arī diviem bērniem, kuri cieta Garkalnē notikušajā satiksmes negadījumā, kad velobraucēju grupā ietriecās kravas automašīna.

Tāpat IKVD secinājis, ka treniņbraucieni notiek grupās, kurās ir audzēkņi ar pārāk lielu vecuma atšķirību. Braucienā Garkalnē piedalījšas audzēkņi vecumā no 12 līdz 19 gadiem.

Vienlaikus Juhņēviča atzina, ka neviens no šiem trūkumiem nav bijis iemesls notikušajam satiksmes negadījumam.

Jau ziņots, ka 26.oktobrī Garkalnes novadā kravas automašīna ietriecās riteņbraucēju - bērnu un jauniešu - grupā. Negadījumā cieta 12 cilvēki. Trīs no viņiem tika nogādāti RAKUS, bet pārējie - Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.

Vadītājam no Polijas Mihalam Jablonskim, kurš ietriecās bērnos, Rīgas rajona tiesa trešdien kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu. Precīzus Garkalnes negadījuma iemeslus policija noskaidros izmeklēšanā, jo pilnīgas notikumu gaitas rekonstruēšanai būs nepieciešami ekspertu slēdzieni.

Ar tulka palīdzību Jablonskis skaidroja, ka nožēlo notikušo. Viņš nevēlējās runāt par to, kā negadījums noticis. Jablonskis norādīja, ka ir šoferis ar stāžu. Autovadītājam Polijā pašam ir divi bērni - dēls un meita.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO