FOTO: Volvo

Izmantojot City Safety sistēmas izstrādē gūtās iemaņas, Volvo inženieri tagad sākuši šo sistēmu pielāgot Austrālijas īpatnībām.

Proti, sistēma, kura savā oriģinālajā versijā primāri bija domāta velosipēdistu un gājēju atpazīšanai, tagad tiek pilnveidota, lai palīdzētu izvairīties no sadursmēm ar ķenguriem, kas Austrālijā ir ļoti bieža parādība (pēc Autoblog.com informācijas, ik gadu uz Austrālijas ceļiem vidēji notiek 20 000 sadursmju ar ķenguriem). Pie tam tā rada ne tikai ievērojamus materiālus zaudējumus, bet arī apdraud austrāliešu veselību un dzīvību.

Lai mazinātu šāda veida satiksmes negadījumu iespējamību, Volvo Cars ir ķērušies pie savas City Safety sistēmas pilnveidošanas darbam Austrālijai raksturīgos apstākļos. Šī gan nebūs pirmā reize, kad Volvo ķeras pie pašu izstrādātās objektu atpazīšanas sistēmas modificēšanas, jo iepriekš tā jau tikusi pielāgota apstākļiem, kas raksturīgi ārpus pilsētām Zviedrijā.

«Gājēju pamanīšanas sistēmai pamatā jādarbojas pilsētas satiksmē, turpretī ķenguru pamanīšanā mēs koncentrējamies uz ātrumiem, kādi raksturīgi šosejām,» sacījis Volvo Cars drošības vecākais drošības inženieris Martins Magnusons. «Ķenguri ir neprognozējami dzīvnieki un no viņiem ir grūti izvairīties, tomēr esam pārliecināti, ka varam attīstīt savas tehnoloģijas tā, lai tos spētu laikus pamanīt un arī izvairīties no sadursmes.»

«Zviedrijā jau esam veikuši izpēti lielāku un lēnāku dzīvnieku, piemēram, aļņu, briežu un govju atpazīšanā. Ķenguri ir mazāki par šiem dzīvniekiem, un to uzvedība ir krietni vien haotiskāka, straujāka. Tāpēc ir svarīgi, lai mēs varētu savas sistēmas testēt un kalibrēt reālos apstākļos,» saka Magnusons un piebilst, ka tehnoloģijas jau šobrīd ir pietiekami progresīvas, taču to attīstībā viss vēl ir tikai priekšā.

Izpēti Volvo Cars veic Tidbinbillas dabas rezervātā netālu no Kanberas. Kanbera savukārt ir viens no tiem reģioniem, kur reģistrē visvairāk sadursmju ar ķenguriem.

Volvo atzīmē, ka gājēju un citu kustīgu objektu pamanīšanas sistēmas pamatā ir radiatora režģī iebūvēta radara un augstas izšķirtspējas kameras kopdarbs. Radars skenē ceļu, meklējot, vai auto tuvumā nav kāds cilvēks, dzīvnieks, riteņbraucējs vai mašīna. Kamera paralēli vēro pamanītā objekta kustības virzienu, bet dators kalkulē, vai ir nepieciešams veikt drošības pasākumus. Ja tā, tad auto ir gatavs 0,05 sekunžu laikā, kamēr cilvēka reakcijas laiks ir apmēram 1,2 sekundes.

FOTO: Volvo

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO