Tiešā terora aktu tuvumā Parīzē atradušies arī vairāki Latvijas iedzīvotāji, kuri uzbrukumos nav cietuši, informēja Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM).

Pirmajās stundās pēc asiņainajmiem uzbrukumiem ministrija saņēmusi informāciju par divām Latvijas tūristu grupām, kuras atradušās netālu no uzbrukumiem.

Vienā no gadījumiem kāds radinieks vēlējies noskaidrot, kāds liktenis piemeklējis četru cilvēku grupu. ĀM noskaidrojusi, ka šie

tūristi atradušies vien 50 metru attālumā no vienas no kafejnīcām, pie kuras notika teroristu uzbrukums.
Neviens no šīs grupas dalībniekiem uzbrukumā nav cietis

un pašlaik atrodas drošībā savā tūrisma mītnē, kuru cilvēki ir aicināti nepamest.

Otrā gadījumā zvanījis viens no ceļotājiem piecu cilvēku grupā, lai paziņotu, ka šie

tūristi atradušies blakus rajonā, netālu no uzbrukuma vietas. Arī šajā gadījumā neviens nav cietis un visi tūristi atrodas drošībā.

Latvijas iedzīvotāji, kuri atrodas Parīzē un pēc terora aktiem bažījas par savu drošību, kā arī viņu radinieki Latvijā, kuriem radušās pamatotas šaubas par radu gaitām Francijā, tiek aicināti sazināties ar Latvijas ĀM konsulāro diennakts dežurantu, lai konsultētos par labākajiem rīcības variantiem, sacīja ĀM preses sekretārs Raimonds Jansons.

Konsulārā dežuranta tālruņa numurs ir 26337711.

Zvanot pa šo tālruņa numuru, ārkārtas situācijās tiks mēģināts gan sniegt konsultācijas par ieteicamo rīcību, gan tiks mēģināts noskaidrot konkrētu cilvēku likteni, ja ir zināms, ka viņi atrodas Parīzē, taču ar viņiem neizdodas sazināties.

Pēc notikušajiem terora aktiem lidojumi no Parīzes uz Latviju nav atcelti; iespējama reisu kavēšanās.

Kā ziņots, piektdienas vakarā koordinētās apšaudēs un sprādzienos Parīzē ir nogalināti vismaz 60 cilvēki, vēsta Francijas mediji.

Apšaudes notikušas dažādās Parīzes vietās, turklāt uzbrucēji sagrāba arī ķīlniekus.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams