Kopenhāgenā 20 000 cilvēku piemin Parīzes teroraktu upurus

FOTO: EPA/LETA

Aptuveni 20 000 cilvēku svētdien sapulcējušies pie Francijas vēstniecības Kopenhāgenā, lai pieminētu Parīzes teroraktos bojāgājušos, liecina policijas sniegtā informācija.

Dānijas premjerministrs Larss Leke Rasmusens, uzrunājot pūli, pauda dāņu solidaritāti franču tautai.

«Uzbrukums Parīzei - pilsētu pilsētai, gaismas pilsētai, mīlestības pilsētai - bija uzbrukums mums visiem,» sacīja Rasmusens.

Teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu tika nogalināti vismaz 132 cilvēki un vairāk nekā 350 ievainoti. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies teroristiskais grupējums «Islāma valsts».

Kopenhāgenā 20 000 cilvēku piemin Parīzes teroraktu upurus

FOTO: EPA/LETA

Pieminot upurus, Dānijas galvaspilsētā sapulcējušies cilvēki, ievēroja klusuma brīdi. Daudzi bija tērpušies Francijas karoga krāsā un rokās turēja sveces.

«Kāda ir spēcīgākā atbilde, ko varam sniegt? Turpināt dzīvot un atteikties tikt iebiedētiem. Ja mēs vairs neuzdrīkstēsimies sēdēt kafejnīcas terasē, tad būsim zaudējuši,» sacīja Rasmusens, uzsverot, ka jāaizstāv demokrātija un prieks dzīvot.

Kopš piektdienas arī daudzviet citur pasaulē cilvēki sapulcējušies vienkopus, lai pieminētu Parīzes teroraktu upurus, un Francijas himna tika dziedāta no Dublinas līdz Ņujorkai.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO