Ilustratīvs attēls

FOTO: AFP/LETA

Turcija Franciju jau gandrīz pirms gada brīdināja par, iespējams, džihādistu grupējuma «Islāma valsts» kaujinieku, kurš piektdien uzspridzinājās Parīzē, bet Francijas amatpersonas uz brīdinājumu, kas atkārtots arī šogad, neesot reaģējušas, pirmdien paziņoja augsta ranga Turcijas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Turcijas policija «informēja savus Francijas kolēģus divas reizes - 2014.gada decembrī un 2015.gada jūnijā» - par Omaru Ismailu Mostefai, amatpersona teica aģentūrai AFP.

«Tomēr mēs no Francijas atbildi par šo jautājumu nesaņēmām,» viņš piebilda.

29 gadus vecā Mostefai identitāte tika noskaidrota, noņemot pirkstu nospiedumus no sprādzienā norauta pirksta koncertzālē «Batacalan», kur tika sarīkots viens no uzbrukumiem. Uzbrukumā gāja bojā 89 cilvēki, bet kopumā piektdienas teroraktos Parīzē gāja bojā 129 cilvēki, bet 352 tika ievainoti.

Nabadzīgajā Parīzes piepilsētā Kurkuronē 1985.gada 21.novembrī dzimušā Mostefai sodāmība liecina, ka viņš astoņas reizes 2004.-2010. gadā notiesāts par sīko noziedzību, bet viņam ne reizi netika piespriests cietumsods.

Turcijas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, apliecināja, ka Mostefai 2013.gadā Turcijā ieradās caur Edirnes provinci valsts ziemeļrietumos, kas robežojas ar Eiropas Savienības dalībvalstīm Grieķiju un Bulgāriju.

«Nav datu par to, kad viņš devās prom no Turcijas,» paziņoja Turcijas amatpersona.

Tā piebilda, ka Francijas varas iestādes interesi par Mostefai izrādījušas vienīgi jau pēc Parīzes teroraktiem.

«Tikai pēc Parīzes uzbrukumiem Turcijas varas iestādes saņēma Francijas līgumu sniegt informāciju par Omaru Ismailu Mostefai,» teica amatpersona.

Tā informēja, ka 2014.gada 10.oktobrī Turcija saņēma no Francijas varas iestādēm informācijas pieprasījumu par četrām personām, kas tiek turētas aizdomās par saistību ar terorismu, bet par Mostefai informācija netika lūgta, lai gan Turcijas institūcijas bija norādījušas, ka viņš potenciāli ir turams aizdomās par saistību ar terorismu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO