Zviedrijas rietumu pilsēta Gēteborga proporcionāli tās iedzīvotāju skaitam Eiropas pilsētu vidū islāma ekstrēmistu grupējumiem nodrošinājusi lielāko kaujinieku skaitu, paziņojis Zviedrijas integrācijas policijas priekšnieks Ulfs Bostrēms.

Šo grupējumu vidū nozīmīgākais ir «Islāma valsts», kas uzņēmusies atbildību par slaktiņa sarīkošanu Parīzē.

Bostrēms svētdien laikrakstam «Göteborg-Posten» atzina, ka «Islāma valstij» ir «spēks, intelektuālā kapacitāte un spējas koordinēt. Viņi nav muļķi.»

Iepriekš izplatītie Zviedrijas drošības dienesta «Säpo» dati liecina, ka aptuveni 300 Zviedrijas iedzīvotāju pametuši valsti un devušies uz Sīriju un Irāku, lai tur karotu islāma ekstrēmistu grupējumu rindās.

No šī skaita 40% - un tie ir aptuveni 120 gados jauni vīrieši - ir no Gēteborgas reģiona. Līdz ar to Gēteborga proporcionāli tās iedzīvotāju skaitam Eiropas pilsētu vidū vardarbīgajam ekstrēmismam nodrošinājusi lielāko cilvēku skaitu, skaidroja Bostrēms.

Viņš jau agrāk paudis kritisku vērtējumu Zviedrijas valdības nostājai pret pašmāju džihādistiem, kas atgriezušies no Tuvo Austrumu kaujas laukiem.

Maijā laikrakstam «Göteborg-Posten» viņš sacīja, ka Zviedrijā atgriezušies vismaz 50, bet iespējams pat 100 zviedru džihādistu, bet ne pret vienu kriminālvajāšana nav sākta.

«Tas ir neizprotami. Mums ir to cilvēku vārdi un sociālās drošības numuri, kas ceļo uz Sīriju, lai tur karotu, un mēs par to zinām. Daži atgriežas dzimtenē, un, kad viņi to dara, viņi var saņemt veselības aprūpi un palīdzību, un tad atkal doties atpakaļ. Zviedrija ir viena no nedaudzajām valstīm, ja ne vienīgā, kur ir iespējams šādi ceļot turp un atpakaļ,» viņš sacīja.

«Islāma valsts» ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur «kalifātu» un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Grupējumam lojalitāti apliecinājuši arī radikāļu bruņotie formējumi Lībijā un Ēģiptē.

Jau vēstīts, ka teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu tika nogalināti 129 cilvēki un vairāk nekā 300 ievainoti. Atbildību par terora aktiem uzņēmies teroristiskais grupējums «Islāma valsts».

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO