Valdība šodien vēl nepieņēma lēmumu saistībā ar nacionālās aviosabiedrības «airBaltic» investora piesaisti, žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V). Viņa skaidroja, ka ir saņemta jauna informācija, kas ir jāpārbauda. Gan Straujuma, gan iekšlietu ministrs un satiksmes ministra pienākumu izpildītājs Rihards Kozlovskis (V) atteicās komentēt, kāda informācija ir saņemta. Amatpersonas arī atteicās komentēt, vai saņemtā informācija saistīta ar drošības jautājumiem.

Tāpēc sēde tiks turpināta ceturtdien, 19.novembrī, plkst.15.

Ministru prezidente vien atzina, ka saistībā ar saņemto informāciju ministrija un satiksmes ministra pienākumu izpildītājs strādās «šīs dienas» - līdz valdības sēdes turpinājumam.

Jautājums par «airBaltic» tika skatīts valdības sēdē aiz slēgtām durvīm.

Iepriekš, 3.novembrī, Ministru kabinets pēc četru stundu apspriešanās lēma atbalstīt «Prudentia» atrasto nacionālās aviokompānijas «airBaltic» investoru, Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij jāiegulda 80 miljoni eiro. Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Nākamajā dienā pēc valdības lēmuma Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pieprasīja satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisiju. Patlaban satiksmes ministra pienākumus pilda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Valdība vakar, 16.novembrī, atbalstīja Satiksmes ministrijas priekšlikumu no Valsts kases aizdot «airBaltic» 80 miljonus eiro. Valdība nolēma, ka «airBaltic» pamatkapitāla palielināšanas darījumā jānodrošina ne tikai valsts, bet arī privātais ieguldījums.

Gan Finanšu ministrija, gan Straujuma atzina, ka minētais aizdevums neradīs negatīvu ietekmi uz budžetu.

Līdz šim koalīcijas partneri nav pauduši atbalstu 80 miljonu eiro aizdevuma izsniegšanai «airBaltic».

Pērn «airBaltic» strādāja ar 254,18 miljonu eiro apgrozījumu un 10,67 miljonu eiro peļņu, liecina «Firmas.lv» informācija.

Pašlaik «airBaltic» galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams