ASV prezidents Baraks Obama, svētdienas vakarā televīzijā uzrunājot amerikāņus, solīja, ka džihādistu grupējums «Islāma valsts» tiks sakauts, bet tā sekotāji pašu valstī un ārzemēs sadzīti rokā.

«Pēc tik daudz kara daudzi amerikāņi vaicā, vai mēs esam sastapušies ar vēzi, kuram nav tūlītējas dziedināšanas,» uzrunā Baltā nama Ovālajā zālē atzina prezidents, norādot, ka pagājušajā nedēļā Sanbernardīno, Kalifornijā, pieredzētais slaktiņš ir liecība, ka pašmāju draudi kļūst lielāki.

«Es gribu, lai jūs zinātu sekojošo,» sacīja prezidents. «Terorisma draudi ir reāli, bet mēs tos pārvarēsim. Mēs iznīcināsim «Islāma valsti» un jebkuru citu organizāciju, kas mēģinās mums darīt ļaunu.»

«Mūsu armija turpinās dzīt rokā teroristu sazvērniekus visās valstīs, kur vien tas būs nepieciešams.»

Obama arī mudināja musulmaņus ASV un visā pasaulē «apņēmīgi un vienbalsīgi noraidīt naidīgo ideoloģiju, kuru izplata tādi grupējumi kā «Islāma valsts» un «Al Qaeda»».

Apšaudē trešdien Sanbernardīno tika noslepkavoti 14 cilvēki, bet 21 guva ievainojumus. Izmeklētāji uzskata, ka notikušais bijis terorakts.

«Islāma valsts» ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur «kalifātu» un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO