Vēl gaidāmas diskusijas par valsts kapitālsabiedrību vadītāju atalgojuma apmēru, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma, komentējot, kāpēc jau otro nedēļu Ministru kabinets atliek Pārresoru koordinācijas centra (PKC) izstrādāto noteikumu par valsts uzņēmumu valdes un padomes locekļu skaitu, kā arī atalgojuma apmēru skatīšanu.

Straujuma skaidroja, ka pēdējās divās nedēļas valdības sēdēs nevarēja piedalīties ministri, kuru pārraudzībā ir lielas kapitālsabiedrības, piemēram, otrdien Latvijā nebija ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, savukārt pagājušā nedēļā - satiksmes ministra pienākumu izpildītājs Rihards Kozlovskis.

Pēc viņas teiktā, vēl ir jānotiek diskusijām starp veselības ministru, ekonomikas ministri, zemkopības ministru un satiksmes ministru - vai vismaz šo ministriju valsts sekretāriem - par attiecīgo kapitālsabiedrību vadītāju atalgojuma apmēru. Pastāvot bažas, ka sabiedrība varētu uzskatīt par nepieņemamu plānoto algas apmēru valsts uzņēmumu vadītājiem.

Tāpat Straujuma norādīja, ka ministriem esot bažas, vai PKC izstrādāto formulu, kas izmantota par aprēķinu atalgojuma apmērām, var pielietot visām kapitālsabiedrībam. Veselības ministrs esot paudis, ka tādējādi Veselības ministrijas kapitālsabiedrību vadītājiem atalgojuma apmērs nebūtu adekvāts.

Vienlaikus premjere apliecināja, ka minētie noteikumi tiks apstiprināti līdz gada beigām, kā tas ir paredzēts.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka atbilstoši valsts sekretāru sanāksmē izsludinātajiem noteikumiem Latvijā lielāko valsts uzņēmumu vadītāji varēs saņemt atalgojumu līdz 7650 eiro mēnesī (bruto),

PKC noteikumos paredzējis kapitālsabiedrības valdes un padomes locekļa mēneša atlīdzības maksimālo apmēru, ņemot vērā vidējo atlīdzību vadībai līdzīga lieluma (neto apgrozījums, bilances kopsumma, darbinieku skaits) kapitālsabiedrībās privātajā sektorā vai - atsevišķos gadījumos - nozarē, kurā attiecīgā kapitālsabiedrība darbojas. Valdes un padomes locekļa mēneša atlīdzības maksimālais apmērs nekādā gadījumā nedrīkstēs pārsniegt Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicēto valstī strādājošo iepriekšējā gada mēneša vidējās darba samaksas apmēru, kas noapaļots pilnos eiro un kam piemērots koeficients 10. 2014.gadā mēneša vidējā darba samaksa bruto bija 765 eiro.

Lai noteiktu kapitālsabiedrības valdes locekļu un padomes locekļu mēneša atlīdzību kapitālsabiedrības PKC iedala četrās grupās - mazas kapitālsabiedrības, vidējas kapitālsabiedrības, lielas kapitālsabiedrības un īpaši lielas kapitālsabiedrības. Īpaši lielas kapitālsabiedrības ir tādas, kura bilances datumā nepārsniedz vismaz divas no trim minēto kritēriju robežvērtībām - bilances kopsumma ir 100 miljoni eiro, neto apgrozījums ir 200 miljoni eiro, bet vidējais darbinieku skaits pārskata gadā - 500.

Noteikumi paredz, ka īpaši lielas kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs algā saņems ne vairāk kā 7650 eiro mēnesī (bruto), lielas kapitālsabiedrības vadītāja mēneša atalgojums nevarēs pārsniegt 6885 eiro, vidējas - 6120 eiro, bet mazas kapitālsabiedrības vadītājs - 3825.

Apgrozījums, kas pārsniedz 200 miljonus eiro 2014.gadā bija «Latvenergo» un tā meitassabiedrībai «Sadales tīkls», «Latvijas Dzelzceļam» un tā meitasuzņēmumam «Ldz Cargo», kā arī «Latvijas Valsts mežiem».

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams